Nádherné pocty pre Kobeho pokračujú: Umožnil si nám snívať, naše farby sú s tebou v nebi

Kobe BryantKobe Bryant Zdroj: SITA/AP/Michael Goulding/The Orange County Register

RIETI - Nedávno tragicky zosnulý basketbalista Kobe Bryant síce nikdy nepôsobil v Európe, no v Taliansku jeden z klubov vyradil z používania jeho číslo 24. Za NPC Rieti totiž hrával jeho otec Joe, ktorý v rokoch 1975 až 1983 pôsobil v NBA.

V meste Rieti s ním bol aj malý Kobe, strávil tam šiesty až ôsmy rok života. Tím z Rieti Kobemu Bryantovi venoval slávnosť pred stredajším súbojom proti Scafati, keď pod strechu miestnej haly vyvesil veľkú zlatú vlajku s číslom 24 a nápisom: "Tu si začal s basketbalom a ako dospelý si nám umožnil snívať. Naše klubové farby sú s tebou v nebi."

Pred spomenutým zápasom tiež hráči oboch tímov mali na sebe zlaté a fialové dresy s číslami 8 a 24, teda vo farbách klubu Los Angeles Lakers a s číslami, ktoré nosil Kobe Bryant. Na menovkách boli mená Bryant a Gigi, ako prezývka jeho 13-ročnej dcéry Gianny, ktorá s Kobem Bryantom zahynula pri januárovom páde helikoptéry v kalifornskom Calabasase.

Kobe Bryant ako dieťa strávil v Taliansku sedem rokov, potom sa vrátil do USA a popri štúdiu rozvíjal svoju basketbalovú kariéru. Do NBA ho draftovali v roku 1996, neskôr dlhých 20 rokov patril medzi najvýraznejšie postavy basketbalovej histórie. Celú seniorskú kariéru absolvoval v klube Los Angeles Lakers, s ktorým päťkrát získal titul šampióna profiligy. Na svojom konte má aj dve zlaté medaily z OH, bol totiž súčasťou amerického tímu pod piatimi kruhmi v Pekingu 2008 aj Londýne 2012.

Kobe Bryant navždy v Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Gregorio Borgia

Viac o téme: Kobe Bryant NPC Rieti Joe Bryant
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Michael Goulding/The Orange County Register
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články