Slovensko - Bielorusko

Na snímke hráč Slovenska Michal Chovan (vpravo) a hráč Bieloruska Michail StefanovičNa snímke hráč Slovenska Michal Chovan (vpravo) a hráč Bieloruska Michail Stefanovič Zdroj: TASR - Oliver Ondráš

POPRAD - Slovenskí hokejisti zdolali Bielorusov 4:3 vo svojom úvodnom vystúpení na prípravnom turnaji Kaufland Cup v Poprade. Zverenci kanadského trénera Craiga Ramsayho viedli po zásahu Jakuba Sukeľa z 1. min, ale Bielorusi ešte v prvej tretine vyrovnali. V 33. min Michal Krištof v presilovke opäť poslal domáci tím do vedenia, ale dva rýchly bieloruské góly znamenali vedenie hostí 3:2 po dvoch tretinách. V záverečnej dvadsaťminútovke prišiel slovenský obrat po góloch Marcela Haščáka a Tomáša Marcinka. Najlepšími hráčmi zápasu sa stali Michal Krištof a Arťom Demkov.