Súper sa trasie od strachu pred samotným začiatkom: Na kurt vyslaná absolútne hviezdna légia!

Sofia Keninová a Cori GauffováSofia Keninová a Cori Gauffová Zdroj: SITA/AP/Andy Brownbill

WASHINGTON - Hviezdna zostava s jasným cieľom. Americké tenistky chcú prejsť kvalifikáciou Fed Cupu na záverečný turnaj, preto jej podriadili všetko. Od piatku do soboty hostia vo Washingtone Lotyšsko a káder je skutočne nabitý. Čerstvá víťazka Australian Open Sofia Keninová, bývalá svetová jednotka a hrajúca legenda Serena Williamsová i 15-ročný talent Cori Gauffová.

Osem víťazov kvalifikačných duelov doplnia obhajkyne titulu z Francúzska, minuloročné finalistky z Austrálie, české držiteľky divokej karty a domáce Maďarky vo finálovom turnaji, ktorý sa uskutoční na antuke v Budapešti 14. až 19. apríla. Trojčlenné skupiny budú vyžrebované v utorok 11. apríla. 

S Keninovou, Serenou Williamsovou, ktorá vo Fed Cupe vyhrala všetkých 13 dvojhier, a víťazkou juniorského Fed Cupu Gauffovou sú v nominácii USA ešte Alison Riskeová a deblistka Bethanie Matteková-Sandsová. 

"Vždy som k Serene vzhliadala a teraz som pred ňou v rebríčku. To je neuveriteľné," povedala svetová sedmička a najlepšia Američanka Keninová. "A teraz sme spolu v tíme, čo je veľká česť a veľmi sa teším na zápas," uviedla. 

Fedcupovú premiéru absolvovala Keninová minulý rok vo finále v Prahe a obe dvojhry prehrala. "Bola to pre mňa veľká škola, hralo sa vo skvelej a vypredanej hale," spomínala Keninová a dodala: "Chcem si zahrať finále Fed Cupu znova."

Lotyšky sa pokúsia na americkej pôde vzdorovať s niekdajšou víťazkou Roland Garros a svetovou štvorkou Jelenou Ostapenkovou a s Anastasiou Sevastovovou. 

 

Viac o téme: Serena Williamsová USA Lotyšsko Jelena Ostapenková Anastasia Sevastovová Sofia Keninová Coco Gauffová Fed Cup 2020
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Andy Brownbill
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články