VIDEO Slováci na Kaufland Cupe zdolali prvú prekážku: Na úvod tesná výhra proti Bielorusom

Na snímke hráč  Slovenska Tomáš Zigo (vpravo) a brankár Bieloruska Ivan KulbakovNa snímke hráč Slovenska Tomáš Zigo (vpravo) a brankár Bieloruska Ivan Kulbakov Zdroj: TASR - Oliver Ondráš

POPRAD - Slovenskí reprezentanti zvíťazili v prvom zápase hokejového Kaufland Cupu nad Bieloruskom 4:3. O svojom triumfe rozhodli v 3. tretine, v ktorej Marcel Haščák vyrovnal na 3:3 a víťazný gól zaznamenal Tomáš Marcinko. Slováci odohrajú nasledujúci zápas v sobotu o 14.00 h proti Olympijskému tímu Ruska, Bielorusi nastúpia proti rovnakému súperovi už v piatok od 18.00 h.

Slováci mali ideálny štart do zápasu, keď po akcii druhého útoku dosiahol Jakub Sukeľ svoj prvý gól v reprezentácii. V 7. minúte Bielorusi zvládli oslabenie, v ktorom mohli aj skórovať, ale Sergej Maljavko neprekvapil brankára Košarišťana. Prvému oslabeniu sa síce ubránili aj Slováci, hostia si v ňom však vytvorili tlak, ktorý vyústil do vyrovnávajúceho gólu. Košarišťan neskrotil puk po akcii Demkova a Pavlovič dorazil puk do bránky - 1:1. Aj Slováci pohrozili v oslabení, Zuzin však trafil po úniku dvoch proti jednému žŕdku Kulbakovovej bránky. V závere prvej tretiny hrali Bielorusi 99-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ale gól z nej nevyťažili.

Aj v 2. tretine sa to najzaujímavejšie odohrávalo pri nerovnovážnom počte hráčov na ľade. V 30. minúte išli Slováci do vedenia, keď Krištof zblízka zužitkoval Zigovu prihrávku - 2:1. Na druhú prestávku však odchádzali spokojnejší Bielorusi. Tí v 37. minúte využili presilovku, keď Košarišťana prekonal Bogolejša a už o 33 sekúnd ho prestrelil aj Martynov - 2:3.

Na snímke brankár Slovenska Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR - Oliver Ondráš

Domáci reprezentanti sa v tretej časti zamerali na vyrovnanie skóre a hra sa viac odvíjala v pásme Bielorusov. V presilovke v 43. minúte to ešte Slovákom nevyšlo, ale v 51. minúte už áno. Pred Kulbakovom sa ocitol Haščák, ktorý blafákom upravil na 3:3. Vyrovnávajúci gól bol impulz pre hráčov i divákov a z pokračujúcej prevahy vyplynul aj štvrtý zásah domácich. V 54. minúte vystrelil obranca Chovan, brankár Kulbakov síce stlmil jeho pokus, ale puk sa napokon dostal za bránkovú čiaru - 4:3. Hostia skúsili v závere zápasu aj hru bez brankára, ale skóre sa už nezmenilo.

Slovensko - Bielorusko 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Góly: 1. Sukeľ (Marcinko, Zuzin), 33. Krištof (Zigo, Haščák), 51. Haščák, 54. Mart. Chovan - 16. Pavlovič (Demkov), 37. Bogolejša (Kodola, Drozd), 36. Martynov (Demkov). Rozhodovali: Korba, Orolin - Šoltés, Stanzel, vylúčení: 4:3 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1723divákov.

zostavy:
Slovensko: Košarišťan - Čerešňák, Graňák, Mart. Chovan, Gernát, Štajnoch, Rosandič, Ďaloga, Koch - Haščák, Krištof, Mich. Chovan - Zuzin, Marcinko, J. Sukeľ - Rapáč, Kollár, Pospíšil - Paulovič, Zigo, Lamper
Bielorusko: Kulbakov - Bogolejša, Znacharenko, Ščiočin, Antonov, Tarlecky, Hotovec, Jerjomenko, Nohačov - Štefanovič, Kodola, Bujnicky - Martynov, Koviršin, Demkov - Kogalev, Kitarov, Pavlovič - A. Maljavko, Drozd, S. Majlavko

Viac o téme: Bielorusko Slovensko Kaufland Cup