Fíni si v Euro Hockey Tour poradili s Rusmi, Česi neudržali vedenie so Švédskom

Lukas Bengtsson a Tomáš HykaLukas Bengtsson a Tomáš Hyka Zdroj: SITA/AP/Jessica Gow

HELSINKI - V úvodných zápasoch na treťom turnaji Euro Hockey Tour Beijer Hocky Games vo štvrtok uspeli Fíni a Švédi. Fínski hokejisti v Helsinkách využili výhodu domáceho ľadu a zdolali Rusov 3:0. V štokholmskej Globen Arene sa zrodilo víťazstvo Švédov nad Čechmi 2:1.

Fíni nachytali Rusov hneď v úvode zápasu, keď v rozpätí siedmich minút strelili tri góly. Skóre otvoril už po 37 sekundách útočník Dinama Moskva Teemu Pulkkinen. V 7. min zvýšil fínske vedenie Julius Nättinen a o necelú minútu pridal šikovným tečom Julius Junttila na 3:0. Tento gól muselo potvrdiť až video, lebo tam bolo podozrenie na hru vysokou hokejkou.

Vo večernom zápase v Štokholme sa ako prví ujali vedenia českí hokejisti. V 10. min strelil prvý gól zápasu David Šťastný, ktorý vyťažil zo skvelej prihrávke reprezentačného debutanta Jakuba Fleka. Domáci Švédi vyrovnali v 32. min Fredrikom Händemarkom a víťazný švédsky gól strelil v 56. min Mathias Bromé. Švédi nastúpili v zostave so štyrmi hráčmi, ktorí v minulosti vybojovali zlaté medaily na majstrovstvách sveta. Dva tituly majú v zbierke Oscar Lindberg a Dennis Everberg, po jednom Carl Klingberg a brankár Magnus Hellberg.

Euro Hockey Tour - Beijer Hockey Games - Štokholm (Švéd.) - štvrtkové výsledky:

Fínsko - Rusko 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
Góly: 1. Pulkkinen, 6. Nättinen (Koivisto), 7. Junttila (Vittasmäki, Karjalainen)

Česko - Švédsko 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 10. D. Šťastný (Flek, Musil) - 32. Händemark (Sellgren, Brome), 56. Bromé (Strömwall, Lindberg)

Viac o téme: Euro Hockey Tour Rusko Česko Švédsko Fínsko