VIDEO Veľa dobrých vecí, ale aj hluchých miest: Hlasy Slovákov po výhre nad Bieloruskom

Na snímke tréner Slovenska Craig Ramsay (v strede) a jeho asistenti Róbert Petrovický (vľavo) a Vladimír Országh (vpravo)
Na snímke tréner Slovenska Craig Ramsay (v strede) a jeho asistenti Róbert Petrovický (vľavo) a Vladimír Országh (vpravo)

POPRAD - Slovenskí hokejisti zdolali Bielorusov 4:3 vo svojom úvodnom vystúpení na prípravnom turnaji Kaufland Cup v Poprade. Zverenci kanadského trénera Craiga Ramsayho viedli po zásahu Jakuba Sukeľa z 1. min, ale Bielorusi ešte v prvej tretine vyrovnali. V 33. min Michal Krištof v presilovke opäť poslal domáci tím do vedenia, ale dva rýchly bieloruské góly znamenali vedenie hostí 3:2 po dvoch tretinách. V záverečnej dvadsaťminútovke prišiel slovenský obrat po góloch Marcela Haščáka a Tomáša Marcinka. Najlepšími hráčmi zápasu sa stali Michal Krištof a Arťom Demkov.

hlasy:

Vladimír Országh, asistent trénera SR: "Bol to veľmi vyrovnaný zápas a pre nás je to 'ubojované' víťazstvo. Ako sa hovorí, každý chvíľku ťahal pílku. Ukázali sme veľa dobrých vecí, ale mali sme aj veľa hluchých miest, najmä v druhej tretine. Bielorusi hrali dobre, my sme mali na konci aj šťastie a podržal nás brankár Košarišťan. Pre nás je to cenné víťazstvo, ktoré nám dáva šancu vyhrať turnaj."

Tomáš Marcinko, útočník SR: "Sme si vedomí, že sme nehrali ideálne. Máme čo zlepšovať, ale výhra sa počíta. Ani neviem, čo povedať k môjmu gólu, pretože ani neviem, ako som ho dal. Oplatilo sa však ísť pred bránku, pretože odtiaľ padajú góly."

Jakub Sukeľ, útočník SR: "Je to veľmi príjemný pocit streliť prvý gól v reprezentácii. Som o to radšej, že sa mi to podarilo prakticky doma, keďže ma do Popradu prišla povzbudiť aj rodina. Hralo sa mi dobre, s Petrom Zuzinom a Tomášom Marcinkom sme si rozumeli."

Andrej Košarišťan, brankár SR: "Bol to náročný zápas. Keď sa Bielorusi dostali do vedenia, tak sme vedeli, že nás čaká ťažká tretia tretina. Dali sme však potrebné góly a vďaka tomu sme vyhrali."


Tagy: Bielorusko Vladimír Országh Slovensko

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Oliver Ondráš; Video: TASR - Oliver Ondráš

DISKUSIA