Rybáriková o konci profesionálnej kariéry a rodine: Vďakabohu za tenis, že nemusím chodiť do práce

Magdaléna RybárikováMagdaléna Rybáriková Zdroj: Twitter/WTA

BRATISLAVA - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková je pripravená nastúpiť vo fedcupovom tíme na finálový turnaj v Budapešti. V dueli proti Veľkej Británii ju do štvorhry po boku Viktórie Kužmovej nominoval kapitán slovenského tímu Matej Lipták.

31-ročná wimbledonská semifinalistka z roku 2017 sa v rozhovore pre Denník Šport vyjadrila k poslednému obdobiu, keďže Rybáriková odohrala posledný zápas v auguste v kvalifikácii US Open. "Oddychovala som a hrávala golf. Vybrala som sa na Maurícius a bola som s priateľom vo Švajčiarsku. Mala som radosť, že sa nemusím z týždeň na týždeň presúvať. Pripravujem sa na život po kariére," otvorene priznala Rybáriková, ktorá trávila spoločný čas aj s Danielou Hantuchovou: "Hovorí, že som talent na golf. Hlavne som rada, že máme spoločný koníček, pretože žiadna iná slovenská tenistka golf nehrá. Teší ma, že si s Danielou môžem zahrať. Veľmi nás to baví, obe máme na to nadanie," uviedla Magda.
 
Magdaléna Rybáriková postúpila do Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA

"Tenisovú raketu som nedržala štyri mesiace a vôbec mi nechýbala. Keď som sa začala pripravovať na Fed Cup, úvodné tréningy boli dosť náročné. Z ruky mi to išlo dobre, ale pohyb bol horší. Každým tréningom sa to však zlepšuje. Počas kariéry som mala nejaké zranenia, zažila som aj dlhšie výpadky, takže som vedela, aké to bude. Dostávam sa do toho pomerne rýchlo," pokračovala v rozhovore slovenská tenistka.
 
Rybáriková priznala, že Fed Cup môže byť konečnou rozlúčkou s jej profesionálnou kariérou: "V podstate áno. Ak vyhráme, určite to tak bude a verím, že proti Britkám budeme úspešné. Uvidíme, aký bude stav po dvojhrách a či vo štvorhre nastúpim. Nikdy som neplánovala veľké oznámenie ani rozlúčkovú párty. Sú také typy, ktoré ohlásia poslednú sezónu v kariére a potom sa na každom turnaji lúčia, no ja som takú potrebu nikdy nemala. Oznámila som to v tichosti. Tenisom som už bola presýtená a život sa nekončí. Na nové obdobie sa teším. Večer môžem ísť spať neskoro bez myšlienok na to, že skoro ráno musím vstávať. Som veľmi rada za domácu fedcupovú rozlúčku a dúfam, že bude víťazná."
 
Na snímke slovenský fedcupový Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/Martin Baumann
 
Podľa informácií Denníka Šport si Magdaléna Rybáriková za svoje fantastické tenisové úspechy zarobila vyše 5,2 miliónov amerických dolárov, v prepočte teda asi 4,7 miliónov eur. Fanúšikovia však majú na tenisové zárobky trochu mylný pohľad, pretože tenisti musia príjmy zdaniť, platiť si náklady na cestovanie ako napr. letenky, hotely, alebo trénerov. Aj vzhľadom na vysoké dane a výdavky zostane tenistom menej ako polovica celkového zárobku. Rybáriková nikdy nepatrila medzi tenistky, ktoré by zarobené peniaze len tak bezhlavo utrácali.
 
"Ja vôbec neuvažujem, že si kúpim nejakú kabelku, alebo niečo iné. Nie je to môj štýl. Kúpim si niečo vtedy, keď sa mi to páči, ale odmeny za výsledky si nedávam​. Vďakabohu za tenis, že nie som finančne odkázaná na to, aby som teraz hneď musela ísť do práce. Som požehnaná v tom, že som si peniaze dokázala zarobiť sama. Mám vďaka tomu čas sa rozhodnúť, čo bude ďalej. Myslím už aj na rodinu, ale nechcem sa ponáhľať. Zatiaľ nemám plán, že by som chcela niekoho trénovať, ale uvidíme, čo bude potom," zakončila Rybáriková.
Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Slovensko Magdaléna Rybáriková
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter/WTA
  • Zdroj: športky

Súvisiace články