Volko o zrušenom šampionáte kvôli koronavírusu: Trochu mi je to aj ľúto, ale formu nedržím na uzde

Na snímke slovenský reprezentant Ján Volko
Na snímke slovenský reprezentant Ján Volko

BRATISLAVA - Najlepší slovenský šprintér Ján Volko sa v úvode halovej sezóny dostal do veľmi dobrej formy, o čom svedčí aj vyrovnane slovenského rekordu na 60 m (6,57 s) z nedávneho mítingu v nemeckom Düsseldorfe. Vďaka tomuto výkonu mu aktuálne patrí druhé miesto v európskych tabuľkách roka 2020.

Rekordný čas prekvapil aj zverenca trénerského dua Naďa Bendová - Róbert Kresťanko. "Pravdupovediac, nepredpokladal som také niečo. V Düsseldorfe bol môj cieľ dostať sa pod 6,60, no keď som už v rozbehu dosiahol presne 6,60, napadlo mi, že vo finále by som mohol byť ešte aspoň o stotinku rýchlejší. Na vyrovnanie, či nebodaj zlepšenie rekordu, som však nemyslel, ale úprimne - nečakal som, že už tak skoro vyrovnám rekord," uviedol v rozhovore pre web atletika.sk Volko, ktorý pred rokom získal titul kontinentálneho halového šampióna.

Svoju aktuálnu fazónu mal pôvodne predviesť na marcových halových majstrovstvách sveta v čínskom Nan-ťingu, ale šampionát pre koronavírus preložili na budúci rok. "Tak trochu mi je to aj ľúto. Aj vzhľadom na toto rozhodnutie sme zmenili plány a začali sme ladiť formu trochu skôr, aby moje výkony boli čo najlepšie už na mítingoch seriálu World Athletics Indoor Tour. Uvoľnili sme to, neexistuje dôvod čakať až na marec. Tejto zmene zodpovedajú aj moje súčasné výkony. Nevravím, že som vyladil formu už stopercentne, ale nedržím ju na uzde," poznamenal Volko, ktorý bol na zrušenie HMS pripravený: "Keď postupne vychádzalo najavo, že koronavírus sa dosť rýchlo šíri, hneď sme v realizačnom tíme začali debatovať, čo v prípade, ak halové MS zrušia. Správa o presune MS v Nan-ťingu na rok 2021 nás nezastihla nepripravených."

Členovi klubu Naša atletika síce odpadol prvý vrchol roka, ale napriek tomu nemá núdzu o motiváciu. "Cieľ sme inovovali, teraz je ním zabehnúť dva kvalitné výkony na mítingoch World Athletics Indoor Tour a získať dôležité body do svetového rebríčka a olympijskej kvalifikácie. To je hlavná úloha i motivácia."

Volko pravdepodobne - ak neprijme nejakú ponuku štartovať aj ďalších mítingoch - uzavrie halovú sezónu počas víkendu 22. - 23. februára na majstrovstvách Slovenska. Dovtedy sa pokúsi posunúť slovenský rekord na úroveň 6,55 s. "Verím, že by sa mi to mohlo podariť, určite sa o to budem snažiť. Človek môže chcieť čokoľvek, ale neexistuje žiadna záruka, že to vyjde. Rozhodne sa však o zlepšenie rekordu pokúsim. Záver mojej šesťdesiatky v Düsseldorfe nebol taký dobrý ako napríklad vo finále na halových MS 2018 v Birminghame a halových ME 2019 v Glasgowe, čo pramení z toho, že vtedy som už bol vybehaný a teraz ešte zďaleka nie. V Nemecku to bola len moja tretia súťaž," dodal pre atletika.sk 23-ročný Bratislavčan.


Tagy: Ján Volko

Zdroj:
SITA

DISKUSIA