Jeden z najlepších fedcupových zápasov? Fantastická Schmiedlová sa dočkala veľkej pochvaly!

Anna Karolína Schmiedlová a kapitán Matej LiptákAnna Karolína Schmiedlová a kapitán Matej Lipták Zdroj: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA - Kapitánovi fedcupového tímu Matejovi Liptákovi sa odvďačila za dôveru tým najlepším možným spôsobom. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová podala v piatkovom dueli proti Heather Watsonovej sebavedomý výkon a britskej jednotke dovolila uhrať iba päť gemov. V kľúčových momentoch ukázala na antuke v bratislavskom NTC veľkú mentálnu silu, odvrátila osem z deviatich brejkbalov súperky.

"Veľmi sa teším, že som po dlhom čase opäť vyhrala fedcupový zápas. Mám rada túto tímovú súťaž a veľmi som chcela pomôcť dievčatám. Nevedela som, čo od seba čakať a či nebudem nervózna, no zvládla som to. Hrala som konštantne dobre počas celého stretnutia, bez výkyvov. Bol to jeden z mojich najlepších zápasov v Pohári federácie, možno ešte lepší ako ten v roku 2015 v Holandsku proti Kiki Bertensovej," uviedla Schmiedlová.

Slovenku počas celého zápasu držalo podanie: "Som veľmi spokojná s tým, ako som dnes servovala. Bolo dôležité, že som Watsonovú nepustila k jej nebezpečným returnom. S Heather sa dobre poznáme. Mala som z nej trochu rešpekt, lebo vo Fed Cupe sa hráčky dokážu vyhecovať. Pomohlo mi to, že sa hralo na antuke a že som na nej dlho trénovala. Je super, že som dobrú formu z tréningov preniesla aj do zápasu."

Anna Karolína Schmiedlová prijíma Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/Martin Medňanský

Ani tréner Lipták nešetril slovami chvály na adresu Schmiedlovej: "Kaja odohrala možno jeden z najlepších fedcupových zápasov. Urobila iba tri nevynútené chyby, strategicky hrala veľmi dobre, odvážne. Systém jej hry Watsonovej nesedel. Bolo to o tom, či Kaja udrží vysokú úroveň svojej hry a či sa nezľakne atmosféry. Zvládla to skvele. Výborne servovala, čo je pre ňu veľmi dôležité." 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10
Viac o téme: Slovensko Anna Karolína Schmiedlová Veľká Británia Matej Lipták Heather Watsonová Fed Cup 2020
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Martin Medňanský
  • Zdroj: TASR, SITA

Súvisiace články