VIDEO Návrat bojovníka Mihajloviča na lavičku im priniesol šťastie: Bologna dobyla aj Rím!

Siniša Mihajlovič sa vrátil na lavičku BologneSiniša Mihajlovič sa vrátil na lavičku Bologne Zdroj: Profimedia

RÍM - Futbalisti AS Rím prehrali v stretnutí 23. kola talianskej ligy 2:3 s Bolognou a nevyužili možnosť dostať sa na štvrté miesto tabuľky pred Atalantu Bergamo.

Bologna zvíťazila tretíkrát za sebou a vystúpila už na šiestu priečku. Dva góly dal útočník Gambie Musa Barrow.

Bolonskí hráči tak urobili radosť trénerovi Sinišovi Mihajlovićovi, ktorý sa posadil na lavičku len pár hodín po prepustení z nemocnice. Päťdesiatročný srbský kouč ukončil liečbu po októbrovej transplantácii kostnej drene.

Hosťom zabezpečil v 16. minúte vedenie strelou zblízka Riccardo Orsolini, krátko nato však vlastným gólom vyrovnal Stefano Denswil. Za pár minút ale Bologna strelila druhý gól, technickou strelou z rohu šestnástky sa presadil Barrow.

Dvadsaťjedenročný útočník Gambie , ktorý prišiel v januári z Bergama, potom skóroval aj po zmene strán po samostatnej akcii a sebavedomej kľučke vo vápne. Henrik Mchitarjan dokázal hlavou už len znížiť, nádeje na vyrovnanie klesli po vylúčení Bryana Cristanteho desať minút pred koncom. Rímsky celok v Serii A prehral štvrtý z posledných šiestich zápasov.

AS Rím - FC Bologna 2:3 (1:2)
Góly: 22. Denswil (vlastný), 72. Mchitarjan - 26. a 51. Barrow, 16. Orsolini. ČK: 80. Cristante (AS)

Viac o téme: Siniša Mihajlovič AS Rím Serie A FC Bologna
  • Zdroj: ČTK, TASR