Tragická nehoda Kobeho Bryanta: Zlyhanie motora? Pád helikoptéry zapríčinilo niečo celkom iné

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP/Ringo H.W. Chiu

LOS ANGELES - Za pád helikoptéry, pri ktorom 26. januára zahynul legendárny basketbalista Kobe Bryant a ďalších osem osôb, nemohlo zlyhanie motora. Ako možnú príčinu nehody to v piatok vylúčil Národný úrad pre bezpečnosť dopravy v USA (NTSB).

Najpravdepodobnejším dôvodom tragédie tak zostávajú nepriaznivé poveternostné podmienky. Potvrdenie tejto teórie však bude NTSB trvať minimálne rok.

Posledná rozlúčka s Kobem Bryantom a jeho dcérou Giannou sa uskutoční 24. februára v Staples Centre, kde hráva svoje domáce zápasy tím NBA Los Angeles Lakers. Ide o symbolický dátum, keďže Bryant hrával s čislom 24 a jeho dcéra Gianna si v dievčenskej juniorskej súťaži obliekala dres s číslom 2.

Rozlúčka s Bryantom 

Posledná rozlúčka s tragicky zosnulým bývalým basketbalistom Kobem Bryantom sa uskutoční 24. februára v Staples Center, domovskej aréne Los Angeles Lakers. Potvrdila to Bryantova manželka Vanessa na svojom Instagrame. Predstavitelia Lakers zatiaľ termín oficiálne nezverejnili, no podľa šéfa haly Leeho Zeidmana by usporiadanie rozlúčky nemal byť problém. A to napriek tomu, že ešte v ten večer hostí mestský rival Clippers na domácej palubovke Memphis Grizzlies.

Miesta, kde sedával Kobe Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Kelvin Kuo

"V aréne Staples Center sme počas 20-ročnej histórie zorganizovali dve podujatia v priebehu jedného dňa viac ako 220-krát. Napriek tomu, že nepochybne pôjde o veľmi emotívny deň pre rodinu Bryantovcov, Lakers, mesto Los Angeles a aj samotných zamestnancov, verím, že všetko zvládneme tak, aby sa duel medzi Clippers a Memphisom odohral v stanovenom čase," povedal Zeidman.

Staples Center je okrem Clippers a Lakers domovom aj pre hokejistov Los Angeles Kings, pravidelne sa tu konajú koncerty a podujatia ako napríklad udeľovanie cien Grammy. Smútiaci fanúšikovia po Bryantovej smrti nosia pred halu kvety a rôzne spomienkové predmety.  

Viac o téme: Kobe Bryant Los Angeles Lakers
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Ringo H.W. Chiu
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články