VIDEO Nadupaný tím USA na ceste do finále: Famózna Serena si udržala skvostnú bilanciu

Serena Williamsová
Serena Williamsová

EVERETT - Americké tenistky sú na najlepšej ceste postúpiť na finálový turnaj Pohára federácie, ktorý privíta v apríli maďarská Budapešť. V domácom prostredí v meste Everett v štáte Washington vedú po prvom hracom dni nad Lotyškami 2:0, keď Sofia Keninová zdolala Anastasiju Sevastovovú 6:2, 6:2 a Serena Williamsová triumfovala nad Jelenou Ostapenkovou 7:6 (4), 7:6 (3).

Dvadsaťtrinásobná grandslamová šampiónka si udržala stopercentnú fedcupovú bilanciu vo dvojhre, keď nenašla premožiteľku ani v štrnástom meraní síl. "Hrajete za krajinu a nie len za seba. Chcela som jednoducho vyjsť na kurt a ukázať sa v čo najlepšom svetle," povedala Williamsová, ktorá hrala singlový zápas vo Fed Cupe prvýkrát od roku 2015.

Dobrú formu z uplynulých týždňov ukázala aj aktuálna šampiónka Australian Open Keninová, ktorá nemala problémy so Sevastovovou. "Mala som naštudovanú jej hru, pretože som si pozrela náš vzájomný zápas z Brisbane. Myslím si, že mi to pomohlo. Po návrate z Austrálie a veľkom úspechu som sa cítila pred zápasom trochu nervózna. Rovnako som bola unavená, ale snažila som sa to dostať von z hlavy a ukázať to najlepšie, čo viem," zhodnotila 21-ročná rodáčka z Moskvy.

Na šancu čaká aj Coco Gauffová

Americká nehrajúca kapitánka Kathy Rinaldiová má k dispozícii aj mladú hviezdu Coco Gauffovú, ktorej by rada dopriala debut v Pohári federácie. Pred sobotňajším trojzápasovým programom však nie je jasné, či dostane šancu v konkurencii skúsenejších a dobre hrajúcich krajaniek. "Bola by som rada, ak by získala skúsenosť s Fed Cupom, ale sme jeden tím a máme jediný cieľ - zvíťaziť a postúpiť na finálový turnaj," doplnila Rinaldiová.

Finálový turnaj Pohára federácie sa uskutoční od 14. do 19. apríla v Budapešti. Predstaví sa na ňom dvanásť tímov, istú miestenku majú zatiaľ domáce Maďarky, Francúzky, Austrálčanky a Češky. Blízko postupu do maďarskej metropoly sú aj Slovenky.


Tagy: Serena Williamsová USA Jelena Ostapenková Anastasija Sevastovová Sofia Keninová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Elaine Thompson; Video: Twitter/Fed Cup

DISKUSIA