VIDEO Českí hokejisti kraľujú Euro Hockey Tour: Na Švédskych hrách pokorili obľúbené Fínsko

Jere KarjalainenJere Karjalainen Zdroj: SITA/AP - Erik Simander

ŠTOKHOLM - Švédski hokejoví reprezentanti sú na najlepšej ceste za celkovým víťazstvom na turnaji Beijer Hockey Games, ktorý je súčasťou Euro Hockey Tour. "Tri korunky" na domácom ľade v štokholmskej Globen Arene zvládli aj druhý zápas, keď v sobotu zdolali Rusov 5:2. Úspešné ťaženie Švédov odštartoval už v úvodnej minúte Marcus Nilsson, ku ktorému sa v druhej tretine pridali Samuel Fagemo s Emilom Sylvegardom. V záverečnom dejstve sa presadili aj hráči "zbornej" zásluhou Pavla Poriadina a Pavla Kudriavceva, za domácich dvakrát skóroval obranca Petrohradu Lukas Bengtsson.

Českí hokejisti si v súboji proti Fínom napravili chuť po štvrtkovej tesne prehre 1:2 so Švédmi. V súboji so "Suomi" triumfovali 3:1 najmä vďaka súrodeneckej trojici Zohornovcov, ktorá úradovala v závere druhej a tretej tretiny. Po úvodnom dejstve bolo skóre vyrovnané 1:1, keď na zásah Romana Horáka zareagoval Jere Karjalainen. V 40. minúte však priblížil Čechov k trom bodom Tomáš Zohorna, ktorému asistovali bratia Hynek s Radimom. V 59. minúte spečatil triumf českého tímu Hynek Zohorna po prihrávke brata Tomáša.

Fínsko - Česko 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Góly: 10. Karjalainen (Junttila, Salo) - 4. Horák, 40. T. Zohorna (H. Zohorna, R. Zohorna), 59. H. Zohorna (T. Zohorna)

Švédsko - Rusko 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Góly: 1. M. Nilsson (Handemark, Dahlbeck), 31. Fagemo (Lundkvist, Everberg), 35. Sylvegard (Brome, Dahlbeck), 49. Bengtsson (M. Nilsson), 51. Bengtsson (M. Nilsson, Lindberg) - 48. Poriadin (Galimov), 54. Kudriavcev (Zernov, Golyšev)