VIDEO Diskutabilný verdikt rozhodcov v UFC: Myslel som si, že vyhrám ja!

Jon Jones (vľavo) a Dominick Reyes počas súboja
Jon Jones (vľavo) a Dominick Reyes počas súboja

HOUSTON - Americký zápasník Jon Jones zvíťazil v noci nedeľu na galavečere miešaných bojových umení (MMA) organizácie UFC v poloťažkej váhe nad vyzývateľom Dominickom Reyesom na body jednomyseľným verdiktom rozhodcov. Reyes nastúpil do úvodu päťkolového súboja s Jonesom veľmi aktívne a prvé kolo jednoznačne ovládol.

Z pohľadu priamych úderov dokázal zvíťaziť v prvých troch kolách, no Jones aj napriek tomu svojím pohybom diktoval tempo a neustále na súpera tlačil. Štvrté a piate kolo už jednoznačne patrilo obhajcovi titulu.

Bodoví rozhodcovia však celkom prekvapene jednomyseľne určili za víťaza duelu Jonesa (48:47, 48:47, 49:46). "Je pravda, že niekoľkokrát ma tvrdo zasiahol. Mne sa zasa podarilo ho dostať na zem a mal som prevahu. Bolo to náročné, ale výhra je výhra," dodal po súboji Jones, pre ktorého to bolo už 26. víťazstvo v kariére oproti jedinej prehre.

Na druhej strane sklamanie neskrýval Reyes, ktorý podal sympatický výkon a šampióna niekoľkokrát tvrdo zasiahol, čo ocenili aj priaznivci v hale. "Myslel som si, že na body vyhrám. Väčšinu duelu som bol tvrdší a presnejší," dodal Reyes, pre ktorého to bola po 12-zápasovej sérii výhier prvá prehra v kariére.


Tagy: UFC Jon Jones Dominick Reyes

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Michael Wyke; Video: Youtube

DISKUSIA