Snaha sa skončila sklamaním: Ohlasy britských médií na prehru so Slovenskom

Radosť slovenského tímu po kvalifikačnom zápase
Radosť slovenského tímu po kvalifikačnom zápase

BRATISLAVA - Slovensko sa vďaka výhre nad Veľkou Britániou 3:1 predstaví na finálovom turnaji Pohára federácie 2020, ktorý bude v apríli hostiť maďarská Budapešť. Slovenky budú síce z pohľadu rebríčka zaradené medzi slabšie tímy, no aj vďaka pozmenenému formátu môžu prekvapiť aj elitné družstvá.

Ohlasy britských médií na prehru 1:3 na pôde Slovenska v kvalifikačnom dueli o postup na finálový turnaj tenisového Pohára federácie:

bbc.com: "Britkám sa nepodarilo kvalifikovať na finálový turnaj v Budapešti. Rozhodujúci bod pre Slovensko zariadila Anna Karolína Schmiedlová."

The Telegraph: "Ani heroický výkon Hariett Dartovej nestačil na oživenie britských nádejí na postup do Budapešti. Britky čaká boj o udržanie sa vo svetovej skupine."

Metro: "Britská snaha dostať sa po dlhých rokoch medzi absolútnu fedcupovú elitu sa skončila sklamaním. Bez tímovej líderky Johanny Kontovej to bude vždy sizyfovská práca."

skysports.com: "Britky si nezahrajú na prvom ročníku finálového turnaja Pohára federácie. Watsonová vykresala iskierku nádeje, no tá zhasla po prehre Dartovej."

The Guardian: "Dartová v záverečnej dvojhre nestačila na Annu Karolínu Schmiedlovú, Hariett však odchádza z Bratislavy so vztýčenou hlavou a vierou, že sa môže prepracovať do elitnej stovky."

LTA: "Britky v Bratislave udatne bojovali, no napokon padli po prehre 1:3."


Tagy: Slovensko Anna Karolína Schmiedlová Veľká Británia Hariett Dartová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Jana Birošová

DISKUSIA