VIDEO Real otočil duel na ihrisku Osasuny, génius Messi úradoval po miliónty raz

Radosť hráčov Barcelony Radosť hráčov Barcelony Zdroj: SITA/AP/Miguel Morenatti

MADRID – Futbalisti Realu Madrid potvrdili post lídra španielskej La Ligy. V nedeľňajšom zápase 23. kola vyhrali na ihrisku Osasuny Pamplona hladko 4:1. Unai Garcia síce poslal domácich do vedenia, no skóre ešte v prvom polčase otočili Isco a Sergio Ramos a výhru spečatili pred koncom Lucas Vazquez a Luka Jovič.

Real vyhral piaty ligový duel za sebou a má stále trojbodový náskok pred Barcelonou. Katalánci na pôde Betisu dvakrát prehrávali, ale napokon triumfovali 3:2. Pri všetkých troch góloch hostí asistoval Lionel Messi, rozhodujúci zásah si pripísal v 72. minúte Clement Lenglet. Ten neskôr videl, rovnako ako autor druhého gólu domácich Nabil Fekir, červenú kartu.

Mallorca prehrala na ihrisku Espanyolu Barcelona 0:1. O triumfe domáceho tímu rozhodol gól Raula De Tomasa z 58. minúty. V drese Mallorcy odohral celý zápas na stopérskom poste slovenský obranca Martin Valjent. Espanyol sa vďaka víťazstvu odlepil z dna tabuľky a posunul sa pred Celtu Vigo na priebežné 19. miesto, sedemnástej Mallorce sa bodovo vyrovnal - oba tímy majú na konte 18 bodov.

Celta Vigo sa po ôsmich zápasoch dočkala ligového víťazstva, keď si doma poradila s FC Sevilla 2:1. V nadstavení rozhodol dánsky útočník Pione Sisto. V tabuľke je Celta tesne nad pásmom zostupu na 17. priečke, Sevilla je piata.

La Liga - 23. kolo:
Espanyol Barcelona - RCD Mallorca 1:0 (0:0)
Gól: 58. De Tomas
/M. Valjent (Mallorca) odohral celý zápas/

Real Sociedad San Sebastian – Athletic Bilbao 2:1 (0:0)
Góly: 65. Portugues, 83. Isak – 71. Williams, ČK: 89. Muniain (Bilbao)

Osasuna – Real Madrid 1:3 (1:2)
Góly: 14. U. Garcia – 33. Isco, 38. Ramos, 85. Lucas Vazquez

Betis Sevilla – FC Barcelona 2:3 (2:2)
Góly: 7. Canales (z 11m), 27. Fekir – 10. De Jong, 45.+3 Busquets, 73. Lenglet, ČK: 77. Fekir – 79. Lenglet

Viac o téme: Espanyol Barcelona RCD Mallorca Martin Valjent