VIDEO Neapol nezvládol domáci zápas s Lecce, Lazio zdolalo Parmu a dotiahlo sa na Juventus

Stanislav LobotkaStanislav Lobotka Zdroj: sscnapoli.it

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol nečakane prehrali v nedeľňajšom dueli 23. kola talianskej ligy doma s Lecce 2:3. Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka odohral za domácich prvý polčas. Neapol prehrával v prestávke 0:1 a hoci hneď po zmene strán dokázal vyrovnať zásluhou Arkadiusza Milika, napokon si o záchranu bojujúce Lecce pripísalo plný bodový zisk. Zásluhu na tom má najmä dvojgólový Gianluca Lapadula. Neapolu patrí v tabuľke až 11. pozícia.

Lazio uspelo na ihrisku Parmy 1:0 po góle Felipeho Caiceda v 41. minúte. Rimania sú v tabuľke už iba o bod za lídrom Juventusom Turín a ťahajú 18-zápasovú šnúru bez ligovej prehry. V drese Parmy odohral celý zápas Juraj Kucka a v prvom polčase videl žltú kartu.

Slovenský futbalový reprezentant v Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/AP/Claudio Grassi

Brescia v základnej zostave so Slovákom Nikolasom Špalekom remizovala s Udinese 1:1. Hrdinom bol najskôr v 81. minúte domáci Dimitri Bisoli, ale v nadstavení vyrovnal Rodrigo De Paul. Špalek hral do 59. minúty, Brescia je na predposlednej 19. priečke tabuľky.

Sassuolo vyhralo na ihrisku posledného Spalu 2:1 a posunulo sa na 12. miesto tabuľky. O triumfe hostí rozhodol v 90. minúte Jeremie Boga. Slovenský reprezentant Lukáš Haraslín sedel na lavičke Sassuola.