VIDEO PSG suverénne kráča za ďalším titulom: Výstavný vlastný gól Lyonu hitom internetu

Radosť futbalistov PSG Radosť futbalistov PSG Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

PARÍŽ - Suverénny líder francúzskej futbalovej ligy Paris Saint-Germain zdolal v 24. kole 4:2 Lyon a naplno bodoval piatykrát v rade. Zverenci nemeckého trénera Thomasa Tuchela smerujú po dvadsiatej výhre v sezóne za tretím titulom za sebou, pred druhým Marseille majú dvanásťbodový náskok.

Parížania, hrajúci druhýkrát bez Neymara, ktorý si minulú sobotu pri výhre nad Montpellierom poranil rebrá, viedli na začiatku druhého polčasu už 3:0. V prvej polovici sa trafili Ángel di María a Kylian Mbappé a dve minúty po prestávke si dal výstavný vlastný gól Marcal po spätnej prihrávke Juliana Draxlera.

Olympique ale nezložil zbrane a ešte pred odohranou hodinou zápasu Martin Terrier a Moussa Dembélé znížili na rozdiel jedného gólu. Favorizovanému PSG neuznal v zápase rozhodca tri góly kvôli ofsajdu a pokoj mu dal až v 79. minúte po Di Mariovej prihrávke krátko po príchode na trávnik striedajúci Edison Cavani. Lyon z posledných troch zápasov získal len bod a je deviaty.

Montpellier vyhral nad Saint Etienne 1:0. Domáci si vďaka trom bodom udržali piatu priečku, hostia sa naopak blížia pásmu zostupu.

Ligue 1 - 24. kolo:
HSC Montpellier – AS Saint Etienne 1:0 (1:0)
Gól: 25. Delort, ČK: 41. Sambia (Montpellier)

RC Štrasburg – Stade de Reims 3:0 (0:0)
Góly: 50. Djiku, 82. Waris, 90.+3 Lala (11m)

Paríž St. Germain - Olympique Lyon 4:2 (2:0)
Góly: 22. Di María, 38. Mbappé, 47. Marcal (vlastný), 80. Cavani – 52. Terrier, 59. Dembele

Viac o téme: Olympique Lyon Stade de Reims Paríž St. Germain HSC Montpellier
  • Zdroj: ČTK, TASR