Messi pochoval Setienovov bývalý klub, Zidane po víťazstve Realu skritizoval prístup Balea

Lionel Messi sa raduje z oluLionel Messi sa raduje z olu Zdroj: TASR/AP Photo/Miguel Morenatti

MADRID - Lionelovi Messimu sa v najvyššej španielskej futbalovej súťaže po Novom roku príliš strelecky nedarí. V piatich zápasoch La Ligy dal iba jeden gól, napriek tomu je stále kľúčový hráč tímu, keď prihral už na päť zásahov. Na konte má v tejto sezóne 14 gólov a 11 asistencií. "Blaugranas" v nedeľu v 23. kole na pôde Betisu Sevilla dvakrát prehrávali, no tri gólové prihrávky argentínskeho útočníka zaistili Barcelone triumf 3:2. Vďaka víťazstvu si udržala na dohľad vedúci Real Madrid, ktorý uspel v Osasune (4:1) a na čele tabuľky má trojbodový náskok.

Barcelončania pod vedením nového trénera Quiqeho Setiena nepredvádzajú oslnivý futbal. Vo štvrtok minulý týždeň vypadli vo štvrťfinále Kráľovského pohára v Bilbau a ani v Seville nezačali dobre. Už v úvode potrestal faul Clementa Lengleta vo vlastnej šestnástke Sergio Canales. Vzápätí gólovo odpovedal Frenkie de Jong, no domáci sa dostali do vedenia opäť vďaka zásahu Nabila Fekira. Barcelona druhýkrát vyrovnala v závere polčasu, keď skóroval Sergio Busquets. Po zmene strán rozhodol o troch bodoch Lenglet. "Už v Bilbau sme hrali dobre, ale neboli sme efektívni a vyradili nás. Toto víťazstvo nás však motivuje a dáva nám energiu do ďalšej práce," citovala Setiena agentúra AFP.

Pre 61-ročného trénera mal nedeľný zápas špeciálnu príchuť, keďže pred príchodom na Camp Nou viedol práve Betis. Po zápase nezabudol vyzdvihnúť ani svojich bývalých zverencov, najmä Nabila Fekira, autora druhého gólu: "V Seville mám mnoho priateľov v držím im palce. Od začiatku duelu dobre napádali a skomplikovali nám úvod stretnutia. Fekir odohral mimoriadny zápase, ale napokon sme dosiahli dôležité víťazstvo."

Zápas nedohrali strelci gólov na oboch stranách. Najprv Fekira vylúčili za protesty proti žltej karte po faule na Lengleta, o tri minúty ho do šatne nasledoval aj autor víťazného zásahu Barcelony, keď zozadu skopol Joaquina Sancheza. Barcelona hektický záver zvládla a získal dôležité tri body. "Víťazstvo u súpera je pre nás veľmi cenné, pretože sa nám mimo Camp Nou príliš nedarí," uviedol Setien pre periodikum Marca.

Barcelona v tabuľke stíha Real Madrid, ktorý už tiež nepokračuje v pohári. Vo štvrtok doma nestačil na San Sebastian (3:4). V nedeľu si však v Osasune napravil chuť a dosiahol piate víťazstvo za sebou, pričom už štrnástykrát v sérii neprehral. "Biely balet" od 14. minúty prehrával, no ešte v prvom polčase otočil stav, keď sa v rozmedzí piatich minút presadili Isco a Sergio Ramos. V závere zápasu definitívne zlomili hostí Lucas Vazquez a Luka Jovič. "Získali sme tri body na horúcej pôde. Nezačali sme dobre, inkasovali sme po štandardnej situácii, no potom sme vyrovnali a začali hrať lepšie," uviedol na webe Realu tréner Zinedine Zidane.

Šancu v základnej zostave dostal po štyroch zápasoch aj waleský krídelník Gareth Bale, hoci sa do streleckej listiny nezapísal, Zidane bol s jeho výkonom spokojný: "Snažil sa v ofenzíve i defenzíve, v druhom polčase som ho vystriedal, pretože mal trochu problémy s kondíciou. Predtým nám však veľmi pomohol, som rád, pretože v závere sezóny ho budeme potrebovať."

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Real Madrid Zinedine Zidane