VIDEO Skvelá Vlhová s prestížnym ocenením: Petra, ty si to jednoznačne zaslúžiš!

Petra Vlhová jednoznačne triumfovala v sobotňajšom slalome Svetového pohára v Záhrebe
Petra Vlhová jednoznačne triumfovala v sobotňajšom slalome Svetového pohára v Záhrebe

BRATISLAVA - Celkovo trinásť slovenských osobností v nedeľu získalo prestížne ocenenie Krištáľové krídlo. Odborná porota vyhlásila víťazov v desiatich kategóriach, vrátane športu. Laureátkou tohto ocenenia za rok 2019 sa stala lyžiarka Petra Vlhová. Jej meno na slávnostnom galavečeri vyhlásila ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Martina Lubyová. Cenu za Petru Vlhovú, ktorá v ten deň súťažila v nemeckom Garmisch-Partenkirchene, prevzal prezident Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel.

"Veľmi sa teším, že som vyhrala Krištáľové krídlo a týmto sa chcem poďakovať mojim blízkym, môjmu tímu a všetkým fanúšikom, ktorí vždy stojíte pri mne. Veľmi si to vážim. Budem sa snažiť naďalej vám robiť radosť a tiež sebe. Momentálne prežívam najlepšie obdobie v mojom živote, pretože sa mi darí po každej stránke. Lyžovanie ma veľmi napĺňa a dúfam, že to bude stále lepšie a lepšie," povedala trojnásobná medailista z MS 2019 prostredníctvom videoodkazu.

O víťazstve Petry Vlhovej rozhodla odborná komisia v zložení Anton Siekel, Danka Barteková, Marcel Merčiak, Richard Lintner, János Gaál a Matej Tóth. V kategórii šport sa spomenuté ocenenie udeľuje od roku 1997, kedy ho získali basketbalistky tímu SCP Ružomberok. Vlani sa tešila športová strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková a pred šestnástimi rokmi si Krištáľové krídlo odniesla aj Veronika Velez-Zuzulová, veľký športový vzor Petry Vlhovej. V minulosti získali toto ocenenie napríklad Matej Tóth (2015), Anastasia Kuzminová (2014), Peter Sagan (2013), bratia Peter a Pavol Hochschornerovci (2008), Daniela Hantuchová (2007), Marián Hossa (2006) či hokejoví majstri sveta z Göteborgu (2002).


Tagy: Petra Vlhová

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Martin Baumann

DISKUSIA