Krach, aký brazílsky futbal nezažil 12 rokov: Záchrana v hodine dvanástej proti Argentíne

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BUCARAMANGA - Brazílski obhajcovia zlatých medailí z olympijského futbalového turnaja si až v poslednom zápase juhoamerickej kvalifikácie zaistili účasť v Tokiu. Po predošlých dvoch remízach im šancu na zisk štvrtej medaily za sebou uchovala výhra 3:0 nad Argentínou, ktorá mala istý postup už pred zápasom.

Výber "Kanárikov" do 23 rokov na turnaji v kolumbijskej Bucaramanze remizoval s domácim tímom a Uruguajom zhodne 1:1 a v rozhodujúcom zápase musel poraziť Argentíncov, aby odvrátil prvú absenciu na oH od roku 2004. Triumf nad nasledovníkmi olympijských víťazov z Atén 2004 a Pekingu 2008 zariadili hráči pôsobiaci v nemeckej bundeslige: útočník Leverkusenu Paulinho a autor dvoch gólov Matheus Cunha z Herthy Berlín. 

Brazílčania sa predstavia na štvrtej olympiáde za sebou. Na predošlých troch zakaždým získali medailu. V Pekingu vybojovali bronz, o štyri roky neskôr v Londýne striebro a pred domácim publikom v Riu a v zostave s hviezdnym Neymarom došli na vrchol. 

Okrem Argentíny, Brazílie a usporiadateľskej krajiny Japonska si štart na olympiáde v Japonsku zaistili už taktiež Austrália, Egypt, Francúzsko, JAR, Južná Kórea, Nemecko, Nový Zéland, Pobrežie Slonoviny, Rumunsko, Saudská Arábia a Španielsko. Poslední dvaja účastníci budú známi po jarnej kvalifikácii zahŕňajúcej tímy Severnej a Strednej Ameriky a Karibiku. 


Tagy: Brazília Argentína Paulinho OH 2020 Matheus Cunha

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP Photo/Danial Hakim

DISKUSIA