Legendárny Pelé má obrovské zdravotné patálie: Už takmer neopúšťa domov a trpí depresiami

PeléPelé Zdroj: Profimedia

RIO DE JANEIRO - Legendárny brazílsky futbalista Pelé už nedokáže chodiť bez pomoci, a preto takmer neopúšťa svoje bydlisko. Vyhlásil to jeho syn Edinho pre brazílsku televíziu TV Globo.

"Je zakríknutý a samotársky," tvrdí jeho syn, podľa ktorého má Pelé problémy s bedrami už dlhší čas. Chodiť nedokáže bez špeciálnej pomôcky a v uplynulých týždňoch musel na viacerých verejných akciách sedieť v invalidnom vozíku.

Sedemdesiatdeväťročného Pelého museli vlani hospitalizovať pre infekciu močových ciest a mal aj iné zdravotné ťažkosti: "Predstavte si, je kráľ, vždy bol impozantným symbolom a dnes nevie poriadne chodiť. Cíti sa trápne, nechce chodiť von, nechce aby ho videli a nerobí preto prakticky nič, čo by ho nútilo opustiť dom. Má náhradu bedrového kĺbu a neabsolvoval adekvátnu rehabilitáciu. Preto má problémy a pohybom a aj to odštartovalo istý druh depresie."

Pelé dal počas svojej 21-ročnej kariéry 1281 gólov v 1363 dueloch, za Brazíliu nastrieľal 77 gólov v 91 zápasoch a trikrát sa stal majstrom sveta.

Viac o téme: Brazília Pelé
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články