Slovensko stálo pri ich debute, 17 rokov ubehlo ako voda: Legendárna dvojica defitívne končí!

Mike a Bob Bryan
Mike a Bob Bryan

WHITE PLAINS - Americkí tenisti Bob a Mike Bryanovci odohrajú v marci svoj posledný zápas v tímovej súťaži. Rozlúčia sa v Davisovom pohári v zápase proti Uzbekistanu. Štyridsaťjedenročné dvojičky avizovali po tejto sezóne koniec kariéry. Počas nej získali rekordných 16 grandslamových titulov vo štvorhre a v roku 2007 pomohli USA k víťazstvu v Davis Cupe.

Američania sa stretnú s Uzbekistanom 6.-7. marca v Honolulu. Kapitán tímu Mardy Fish nominoval okrem Bryanovcov aj Taylora Fritza, Reillyho Opelku a Tommyho Paula. Kým mladú trojicu ešte čaká mnoho daviscupových zápasov, bratské legendy si budú môcť užiť pozornosť všetkých prítomných. 

Mike a Bob Bryanovci debutovali pred 17 rokmi v zápase proti Slovensku v bratislavskom NTC a porazili duo Hrbatý/Beck 6:1, 6:4, 7:6. Vtedy bol spolu s nimi v nominácii Andy Roddick a Mardy Fish, súčasný nehrajúci kapitán USA. "Chcú vyhrať, to je jasné, ale potom to snáď môže byť oslava ich daviscupovej kariéry. Je to unikát. Davis Cup je jedinečná súťaž a jedna z tých s najväčšou históriou," povedal Fish. 

Odvtedy štartovali v 16 po sebe idúcich daviscupových stretnutiach od roku 2003 do 2008. Behom tejto doby vyhrali 14 zo 16 štvorhier a USA pomohli k zisku rekordného a dodnes posledného 32. titulu v mužskej tímovej súťaži. 

"Dúfam, že to bude pre nich skutočne, skutočne špeciálne, pretože pre kapitána a zvyšok tímu to také je. Pre mňa osobne, nemôžem byť viac nadšený z toho, že zdieľam s nimi jednu lavičku. Želám si, keby to mohol byť zápas na tri víťazné sety a viac ako jeden zápas, ale vychutnáme si celú chuť. Verme, že budú dominovať ako vždy. Dúfam, že to bude pre nich špeciálny týždeň, pretože pre mnoho ľudí, ktorí hrali Davis Cup, znamenajú celý svet," dodal Mardy Fish. 

Legendárna bratská dvojica už skôr oznámila, že rok 2020 bude poslednou na Tour. Symbolicky sa rozlúčia na domácej pôde, a to v septembri počas US Open. 


Tagy: Davis Cup Mike Bryan USA Bob Bryan

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
SITA/AP/Vincent Thian

DISKUSIA