Fanúšikovia zrejme neuvidia hokejovú elitu sveta: Patová situácia, prevládajú negatíva

Sidney Crosby na vhadzovaní
Sidney Crosby na vhadzovaní

NEW YORK - Dva roky pred zimnými olympijskými hrami v Pekingu stále nie je jasné, či sa na hokejovom turnaji predstavia najlepší hráči sveta. Rokovania medzi NHL, hráčskou úniou NHLPA a Medzinárodnou hokejovou federáciou (IIHF) totiž dosiaľ nikam nepokročili.

Zámorská profiliga neuvoľnila hráčov na ZOH 2018, predtým sa najlepší hokejisti predstavili na piatich olympiádach za sebou. Pred dvoma rokmi NHL argumentovala nahusteným programom, problémami s poistkami a obavám z dlhého cestovania. Za dva roky sa situácia nezmenila napriek tomu, že IIHF avizovala ochotu prevziať finančné záväzky za štart hráčov z NHL. "Stále sme sa nedohodli. Vlastne sme sa ani nepriblížili. V tejto chvíli veríme, že prevládajú negatíva nad pozitívami prípadnej účasti hráčov na ZOH," uviedol pre agentúru AP zástupca komisára NHL Bill Daly, ktorý dodal, že zostáva priveľa nezodpovedaných otázok.

Daly naznačil, že k riešeniu otázky ZOH by mohlo prispieť spojenie rokovaní s vyjednávaniami o novej kolektívnej zmluve v NHL. Riaditeľ NHLPA Don Fehr síce odmieta prevziať zodpovednosť za konečné rozhodnutie, pripustil však, že odbory môžu využiť situáciu pri vyjednávaniach: "Neviem, prečo by niekto odmietol takúto jedinečnú príležitosť, ale myslíme si, že sú to osobitné otázky a mali by sa riešiť oddelene, v tom máme absolútne jasno," reagoval Fehr týždeň po stretnutí zástupcov NHL a NHLPA v New Yorku.


Tagy: IIHF Bill Daly NHLPA Don Fehr

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Chris O'Meara

DISKUSIA