Neymar by mal nastražiť uši: Návrat do Barcelony? Stiahni súdnu žalobu a ospravedlň sa!

Neymar
Neymar

BARCELONA - Kalendár ukazoval júl 2017, ľudí ohrievali silné slnečné lúče a Neymar rokoval o prestupe z Barcelony do PSG. Želanie technicky brilantne vybaveného Brazílčana sa splnilo a Parížania zaplatili 222 miliónov eur, dodnes najvyššiu platnú sumu za akéhokoľvek futbalistu. Prešlo dva a pol sezóny a jediné, čo sa mu v Paríži podarilo vyhrať, sú domáce trofeje. Liga majstrov? Zatiaľ v nedohľadne.

Neymarovo pôsobenie v PSG sa tiež okrem nedostatku významných trofejí nezaobišlo bez problémov, kontroverzií a koniec-koncov aj rokovaní o prestupe späť do Barcelony. Bývalý viceprezident Jordi Mestre by ho prijal späť, no ešte predtým mu poslal zopár upozornení, čo by mal spraviť po návrate. 

"Z emocionálneho hľadiska a spôsob, akým odišiel, by som ho znova nepodpísal," povedal niekdajší prezident pre Mundo Deportivo. "Zo športovej stránky? Áno, spravil by som to," neváhal Mestre s okamžitou odpoveďou. 

Neymarova telenovela zvaná prestup sa môže otvoriť aj počas tohto leta. Barcelona síce nemá v súčasnosti pre neho miesto, pretože ofenzívne trio je zložené z Lionela Messiho, Luisa Suáreza a Antoinea Griezmanna. Čo ak sa ale Blaugranas rozhodnú, že 33-ročný Luis Suárez potrebuje väčšiu dávku odpočinku a nižšiu zápasovú vyťaženosť? 

"Ak by sa vrátil, musel by urobiť gesto. Potreboval by stiahnuť súdnu žalobu voči Barcelone, ospravedlniť sa a žiť takmer perfektný život," vyjadril sa Mestre. Jeho slová nie sú mimo misu. Nezodpovedanou otázkou zostáva, ako by ho prijali fanúšikovia Barcelony a či by mu dokázali odpustiť. Ako sa hovorí, z klubu ako Barcelona sa dobrovoľne neodcháza. 

Mestre zamieril aj k prestupovej ságe z roku 2017. Neymar predtým vyzeral ako budúca ikona Barcelony. Mal nadviazať na finesy Ronalda, Rivalda či Ronaldinha, ktorí zanechali na Camp Nou poriadnu stopu. Nechcel. Odmietol. Nezniesol, že bol v tieni Messiho.

Zakrátko po odchode si uvedomil, akú chybu spravil. Prišiel o bitky s Cristianom Ronaldom či Sergiom Ramosom v Reale Madrid, už žiadne súboje proti zväčša defenzívne dokonale pripravenému Atléticu Madrid. Pri všetkej úcte k Ligue 1, nik azda nemôže poprieť, že mladý Brazílčan vtedy šliapol vedľa. "Nikto nevedel, že odíde, pretože to ani nikomu nepovedal. Zakrátko začal plakať, ľutoval odchod a chcel sa vrátiť," uzatvoril Jordi Mestre. 


Tagy: FC Barcelona Neymar PSG Ligue 1 La Liga Jordi Mestre

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Christophe Ena

DISKUSIA