Svoje zastúpenie bude mať na olympiáde aj slovenský volejbal: Výber 22-člennej smotánky

Juraj Mokrý
Juraj Mokrý

BRATISLAVA - Slovenský volejbalový rozhodca Juraj Mokrý sa dočkal ďalšej pocty v mimoriadne úspešnej kariére. Medzinárodná volejbalová federácia (FIVB) ho zaradila medzi 22 rozhodcov volejbalového turnaja mužov a žien počas olympijských hier v japonskom Tokiu (24. júla - 9. augusta 2020).

Štyridsaťštyriročný Mokrý je jeden z deviatich zástupcov európskej rozhodcovskej komunity pre tohtoročné hry pod piatimi kruhmi. Premiéru na tomto fóre absolvoval pred štyrmi rokmi v brazílskom Riu de Janeiro.

Mokrý už niekoľko rokov patrí k absolútnej rozhodcovskej špičke, viedol kľúčové súboje na majstrovstvách sveta, majstrovstvách Európy, v Lige národov či Svetovej lige a aj v Lige majstrov či na majstrovstvách sveta klubov.

Pred Mokrým rozhodovali na olympijských turnajoch traja slovenskí arbitri - Dušan Prieložný (Tokio 1964, Mexiko 1968, Mníchov 1972, Montreal 1976), Vladimír Kovalík (Soul 1988) a Karol Dittinger (Moskva 1980). V roku 1996 sa na paralympijských hrách v Atlante predstavil Dušan Dovičovič starší. Informáciu priniesol web SVF.


Tagy: Tokio OH 2020 Juraj Mokrý

Zdroj:
TASR
Foto:
fivb.org

DISKUSIA