Ťažký pád Saganovho veľkého konkurenta: Vykĺbené rameno a fraktúra!

André Greipel
André Greipel

KOLÍN - Nemecký cyklista André Greipel sa dlhší čas nepredstaví v súťažných pretekoch. Dôvodom je zranenie ramena, ktoré 37-ročný jazdec tímu Israel Start-Up Nation utrpel počas utorňajšieho tréningu v rodnej krajine. Greipel spolu so svojim krajanom Rickom Zabelom trénovali v blízkosti Kolína nad Rýnom, kde došlo k nepríjemnému pádu. Podľa predbežných informácii si zranenie ramena vyžiada trojmesačnú absenciu jedného z najúspešnejších cyklistov v súčasnom pelotóne.

"Išli sme za sebou na malej ceste, pričom v našom smere išlo auto. Na ceste bola voda a blato, nejako som zišiel z cesty a stratil rovnováhu. Moje predné koleso sa skĺzlo a narazil som hlavou a ramenom do kameňa," uviedol Nemec. Následne sa Greipelovi podarilo dostať domov a dúfal, že jeho zranenie nebude vážne. Po vyšetreniach v nemocnici však tímový lekár Ortwin Schäfer skonštatoval, že rodák z Rostocku utrpel zlomeninu a chýbať bude tri mesiace.

Greipel vynechá prestížne jarné monumentálne klasiky, čo, samozrejme, neteší manažéra izraelského tímu Kjella Carlströma. "Rozhodne je to veľká strata pre tím. Greipel začal sezónu veľmi dobre na pretekoch Tour Down Under, kde ukázal, že je tímovým lídrom. Tento mesiac sme prišli aj o ďalších dvoch pretekárov Roryho Sutherlanda a Bena Hermansa, ktorí tiež utrpeli zranenia. Je to zlá správa, no musíme sa cez to dostať, hoci to nebude ľahké," povedal Carlström.

André Greipel svoje sklamanie vyjadril aj krátkym príspevkom na sociálnej sieti twitter: "Bohužiaľ, po veľkom odhodlaní a motivácii predvádzať opäť najlepšie výkony na pretekoch World Tour s tímom Israel Start-Up Nation, si musím dať neplánovanú prestávku." Greipel je držiteľom 156 profesionálnych víťazstiev, z toho jedenástich na Tour de France, siedmich na Giro d'Italia a štyroch na pretekoch Vuelta a Espaňa.


Tagy: André Greipel

Zdroj:
TASR
Foto:
Profimedia

DISKUSIA