Zúfalá situácia vo futbalovej Senici: Státisícové dlhy a nevyplatené mzdy od septembra!

Tréning futbalistov FK SenicaTréning futbalistov FK Senica Zdroj: TASR – Martin Palkovič

BRATISLAVA - Štyri dni pred začiatkom jarnej časti najvyššej slovenskej futbalovej súťaži je v tíme FK Senica veľmi neprehľadná situácia. Bývalých majiteľov z Venezuely síce vystriedala slovenská spoločnosť Kosmos Invest s.r.o. na čele s Čechom Františkom Moricom. Tá však ešte nie je majiteľom akcií a nemôže robiť v klube potrebné zmeny. Informuje o tom denník Šport.

Zo Senice počas zimnej prestávky odišli kanonier Frank Casteňeda, ale aj doterajší kapitán Sofian El Moudane, tiež Luís Ramírez, Kwaku Bonsu Osei či Jakub Krč. Mužstvo trénuje v oklieštenom zložení, čo potvrdil pre RTVS stredopoliar Denis Baumgartner. "Každý deň sa dejú nové veci, nie je to ideálne. Je pár dní do začiatku ligy a včera nás bolo osem hráčov, ktorí by mohli zasiahnuť do prvého zápasu v Dunajskej Strede," uviedol Baumgartner.

Koniec pri mužstve údajne čaká aj trénera Michala Ščasného, ten to bližšie nechcel komentovať. "Nebudem sa k situácii vyjadrovať a nechcem hodnotiť, čo mi neprislúcha. Ja riešim iba športovú stránku,“ povedal Ščasný pre Šport. Podľa toho istého zdroja by ho mohol nahradiť Jozef Olejník, ktorý bol predtým športovým riaditeľom mládeže v Poprade a viedol aj druholigové Komárno. "Myslím si, že pod Tatrami sme spoločne za mesiac niečo vybudovali. Majiteľ klubu sa voči mne zachoval seriózne a vyjde mi v ústrety, ak by som zamieril do Senice. Vízia, ktorú mi predostreli noví majitelia, ma oslovila a definitívne sa rozhodnem dnes,“ povedal Olejník pre Šport.

Nielen Ščasný, ale aj hráči a ďalší členovia realizačného tímu FK Senica čakajú na splatenie podlžností voči nim a nejde o malé peniaze. Podľa RTVS bývalí majitelia zanechali v klube zo Záhoria dlh 700 000 eur, hráči a realizačný tím nedostali výplaty od septembra 2019. "Zatiaľ nemáme nič. Čakáme, kým sa to všetko ustáli a bude všetko vyplatené," potvrdil Baumgartner.

Senica sa po jesennej časti Fortuna ligy nachádza na 9. mieste tabuľky. Z 18 zápasov jej hráči vydolovali 19 bodov, o 5 viac ako má na konte posledné FK Pohronie. Jarnú časť súťaže má Senica začať v nedeľu súbojom v Dunajskej Strede (15.00 h).

Viac o téme: FK Senica
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR – Martin Palkovič
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články