Mohol z neho byť druhý Pastrňák, no osud ho takmer oslepil: V drese Slovana absolútne valcuje

Jindřich Abdul
Jindřich Abdul

BRATISLAVA - Pred piatimi rokmi takmer prišiel o pravé oko a vidí na neho iba na 20%. Napriek tomu vytrval v kariére profesionálneho hokejistu a nepočína si zle. Český útočník v službách Slovana Bratislava Jindřich Abdul je s 53 bodmi (19+34) zo 44 zápasov na čele produktivity slovenskej Tipsport ligy.

"Po zranení oka som si nepripúšťal, že ukončím kariéru. Vedel som, že mám na to, aby som hral na najvyššej úrovni. Mám radosť, že som reštartoval kariéru. Poznám veľa podobných prípadov s vážnymi zraneniami a nielen u športovcov. Ľudia sa rozhodli bojovať a nakoniec dosiahli, čo chceli," uviedol Jindřich Abdul v rozhovore na portáli isport.blesk.cz.

Abdulovi sa takmer osudné zranenie prihodilo vo februári 2015, keď vypomáhal juniorskému tímu Znojma a v zápase s Viedňou sa hokejka súpera ocitla v jeho oku. Priznáva, že odvtedy už na pravé oko nikdy nevidel normálne a už sa to zrejme ani nezlepší. "Malo by to zostať do konca života a budem rád, keď sa to nezhorší. Zo začiatku som mal veľké problémy aj v normálnom živote. Na ľade som sa snažil nepripúšťať si to, ale dlho som si musel zvykať. Teraz to už beriem tak, akoby bolo všetko v poriadku," podotkol Abdul.

Na otázku, na čo konkrétne si s jedným takmer nefunkčným okom musel zvyknúť pri hokeji aj v osobnom živote, odpovedal: "Periférne videnie nie je dobré, pravým okom vidím rozmazane. Niekedy som nerozoznal ani dres. Pri streľbe na bránku som si zvykol na to, že musím mieriť trochu inde než to reálne vidím. Pri riadení auta som zasa zvykol jazdiť v ľavom pruhu."

Bývalý hráč Vsetína, Prešova či Popradu sa v mládežníckych reprezentáciách Česka stretával aj s Davidom Pastrňákom, momentálne jedným z najlepších strelcov NHL a ťahúňom lídra tabuľky Bostonu. Nepristihol sa niekedy pri myšlienke, že nebyť zranenia oka mohol mať podobný kariérny rozlet ako Pastrňák? "V dobrom mu možno trochu závidím, lebo v jeho pozícii v NHL by chcel byť každý. Nie som však závistlivý a Davidovi to želám. Všetko si vybojoval tvrdou robotou a v NHL je úplne zaslúžene. Vždy mal predpoklady na to, že bude mať skvelú kariéru," doplnil Abdul pre isport.blesk.cz.


Tagy: HC Slovan Bratislava Jindřich Abdul

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA