Tie prekliate zdravotné ťažkosti: Oznam grandslamovej víťazky zarmútil tenisový svet

Bianca Andreescuová
Bianca Andreescuová

DUBAJ - Španielska tenistka Garbine Muguruzová sa predstaví na budúcotýždňovom podujatí kategórie WTA Premier v Dubaji. Od organizátorov dostala voľnú kartu, podobne ako Ukrajinka Elina Svitolinová či bývalá svetová jednotka Kim Clijstersová z Belgicka. Na účasti 26-ročnej Muguruzovej sa podpísalo aj odhlásenie kanadskej tenistky Biancy Andreescovej, ktorú od podujatia WTA Finals v čínskom Šen-čene trápi zranené koleno.

"Som smutná z toho, že sa budúci týždeň nepredstavím na turnaji Dubai Duty Free Tennis Championships. Nie som ešte stopercentne v poriadku a po odporúčaniach môjho tímu a lekára nechcem riskovať obnovenie zranenia kolena. Každý deň som bližšie k tomu, aby som sa vrátila na súťažné dvorce. Verím, že budem môcť v Dubaji hrať budúci rok," vyjadrila sa Kanaďanka, ktorú cituje aj oficiálny web WTA. Andreescová minulý týždeň figurovala v nominácii Kanady na kvalifikačný zápas Pohára federácie vo Švajčiarsku, s tímom odcestovala do Bielu, ale napokon nenastúpila.

Kým Andreescová na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny chýbala, Muguruzová si v austrálskom Melbourne zahrala finále, v ktorom nestačila na Američanku Sofiu Keninovú. V Dubaji nechýbala Španielka od roku 2015 a dvakrát sa prebojovala medzi elitné kvarteto turnaja. "Garbine bola svetovou jednotkou a je jasné, že je opäť na vrchole svojej výkonnosti. Bude to skvelý týždeň a môžeme sa tešiť na to, či sa Garbine stane našou 14. šampiónkou pri jubilejnom 20. ročníku," povedal riaditeľ turnaja Salah Tahlak.


Tagy: Kim Clijstersová Elina Svitolinová Garbine Muguruzová WTA Dubaj Bianca Andreesscuová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Andy Wong

DISKUSIA