Aj športovci sú obyčajní ľudia: VIDEO Neuveriteľným mentálnym kolapsom potopil celé mužstvo

Nik Stauskas (vľavo) počas pôsobenia v Brooklyne
Nik Stauskas (vľavo) počas pôsobenia v Brooklyne

VITORIA - Kanadský basketbalista Nik Stauskas ukončil po dohode svoje pôsobenie v španielskom tíme Baskonia Vitoria. Učinil tak nedlho potom, čo fatálne zlyhal v koncovke zápasu Euroligy na palubovke Realu Madrid a zapríčinil prehru. Stauskas odohral päť rokov v najprestížnejšej basketbalovej súťaži NBA.

Kanadský rozohrávač 4. februára nezmyselne fauloval protihráča pár sekúnd pred koncom s predstavou, že jeho tím prehráva a on musí skrátiť čas na útok súpera. Lenže stav bol vtedy nerozhodný a argentínsky vicemajster sveta v drese Realu Facundo Campazzo z čiary trestného hodu zvýšil na konečných 70:69.

"Rozhodnutie nebolo ľahké, ale, nanešťastie, so zranením kolena som bojoval od začiatku sezóny a je to niečo, čo potrebujem vyriešiť. Po debate s doktormi, tímom, mojím agentom a rodinou sme sa rozhodli, že bude pre mňa najlepšie ísť na operáciu a sústrediť sa na to, aby som vyzdravel," napísal Stauskas na Instagrame, pričom nevydarený moment zo záveru zápasu neriešil. 

Dvadsaťšesťročný Stauskas začal predchádzajúcu sezónu NBA v Portlande a po výmene dohral v Clevelande. Od leta pôsobil premiérovo v Európe. V drese Baskonie mal v eurolige priemer 9 bodov na zápas. Správu priniesol server eurohoops.net


Tagy: Real Madrid Euroliga Nik Stauskas Baskonia Vitoria

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
SITA/AP/Eric Gay; Video: YouTube/EUROLEAGUE BASKETBALL

DISKUSIA