Najhodnotnejší klub bez úspechov: Titul nezískali 47 rokov a celé 21. storočie sú na smiech

New York Knicks počas play-off 2013
New York Knicks počas play-off 2013

NEW YORK - I keď na ihrisku sa im nedarí, sú basketbalisti New York Knicks znovu najhodnotnejším klubom NBA. Odborný magazín Forbes vyčíslil ich cenu na 4,6 miliardy dolárov, za uplynulý rok totiž vzrástla o 15 percent. Mužstvo vyhralo v tejto sezóne 17 z 54 zápasov a po siedmy raz za sebou sa neprebojuje do play-off.

Hodnotnejší ako Knicks, ktorí kraľujú tomuto basketbalovému rebríčku, sú z elitných severoamerických športových súťaží iba tím NFL Dallas Cowboys. Jeho cena podľa Forbes činí 5,5 miliardy dolárov. 

Za Knicks nasledujú v NBA Los Angeles Lakers (4,4 miliardy), súčasný vedúci tím Západnej konferencie NBA na čele s hviezdnym duom LeBron James - Anthony Davis a Golden State Warriors (4,3), novodobí šampióni z rokov 2015, 2017 a 2018. Štvrté miesto patrí Chicagu Bulls (3,2), za ktorých nastupuje i jediný český hráč v NBA Tomáš Satoranský. 

Priemerná hodnota klubov NBA po prvý raz prekročila dve miliardy. Obhajcovia titulu Toronto Raptors sú desiati (2,1), posledné miesto v tomto ekonomickom poradí patrí Memphisu Grizzlies (1,3). Rekordné boli podľa známeho časopisu aj celkové príjmy NBA, dosiahli 8,8 miliardy dolárov. 


Tagy: NBA Golden State Warriors New York Knicks Memphis Grizzlies Chicago Bulls Los Angeles Lakers

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Winslow Townson

DISKUSIA