Beckham s hlavou v smútku: Jeho nový klub musí riešiť ďalší problém

David Beckham David Beckham Zdroj: SITA/AP/Adrian Dennis

MIAMI - Futbalový klub Inter Miami ešte neodohral žiadny súťažný zápas a už musí čeliť prvým problémom. Nováčik tohtoročnej edície zámorskej Major League Soccer možno bude musieť pristúpiť k zmene názvu a v súťaži vystupovať pod novým menom.

Ako uviedol web britského denníka The Guardian, všetko spôsobil postoj talianskeho klubu Inter Miláno. Predstavitelia "nerazzurri" si v roku 2014 nechali v USA na tamojšom úrade pre patenty a ochranné známky zaregistrovať značku Inter. Taliani už dokonca vyhrali aj súdne konanie týkajúce sa porušenia ich práv. Podľa organizácie z Miami však Milánčania nemali dôvod na protesty, nakoľko na svete existuje mnoho klubov s názvom Inter.

Pre klub vo vlastníctve bývalého anglického futbalistu Davida Beckhama to nie je zďaleka prvý problém v súvislosti so vstupom do MLS. Niekdajší hráč Manchestru United, Realu Madrid či Paríža St. Germain chce v Miami postaviť nový štadión, proti sebe má však mnohých vlastníkov pozemkov. Inter Miami má úvodný zápas v MLS odohrať 14. marca proti Los Angeles Galaxy, zhodou okolností Beckhamovmu bývalému zamestnávateľovi.

Viac o téme: David Beckham Inter Miami
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Adrian Dennis
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články