Sukeľ v drese Sparty s gólom a asistenciou, Jágrov presný zásah Kladnu nestačil

Matúš SukeľMatúš Sukeľ Zdroj: HC Sparta Praha

PRAHA - Slovenský hokejista Sparty Praha Matúš Sukeľ si v stredajšom zápase 44. kola českej extraligy pripísal dva body za gól a asistenciu. Ani to však nestačilo, Sparta na domácom ľade prehrala s Mountfieldom Hradec Králové 2:3. Na striedačke Sparty mal premiéru nový tréner Josef Jandač.

Vydarený debut v tíme HC Vítkovice Ridera má za sebou slovenský hokejový útočník Peter Šišovský. V stredajšom zápase 44. kola českej extraligy prispel bývaký hráč Detvy asistenciou k víťazstvu Vítkovíc v Brne 5:2. V bráne domácich odchytal väčšinu zápasu slovenský brankár Marek Čiliak, začal síce na striedačke ako náhradník, po dvoch góloch hostí ho však v 6. minúte poslali do brákny.

Zachraňujúci sa Litvínov v bránke s Jaroslavom Janusom ešte štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času vyhrával na ľade lídra z Liberca 4:3. K vyrovnaniu prispel slovenský center elitného útoku Liberca Libor Hudáček, ktorý nahral na gól Michalovi Birnerovi. Ten v predĺžení štyri sekundy pred koncom strelil aj rozhodujúci gól a v zápase zaznamenal hetrik.

Libor Hudáček Galéria fotiek (2) Zdroj: Facebook - Bílí Tygři Liberec

Hokejisti Kladna prehrali v českej najvyššej súťaži už siedmy zápas v rade a nepomohol ani gól Jágra. V stredajšom dueli 44. kola nestačili Rytieri na Zlín, ktorý si z Kladna berie tri body po výhre 3:2. V zápase sa objavil len jediný slovenský hráč, Marek Hovorka v domácom tíme nebodoval.

Slovenskí hokejisti Pavol Skalický a Mário Lunter prispeli v zápase stredajšieho 44. kola českej najvyššej súťaže gólmi k víťazstvu Mladej Boleslavi v Třinci 6:4. Bodovo sa presadili aj Slováci v drese domácich Oceliarov – asistenciu si pripísali Vladimír Dravecký i obranca Martin Gernát. Mladá Boleslav potvrdila úspešnosť na klziskách súperov, z doterajších 22 zápasoch vonku desaťkrát vyhrala. V tabuľke sa zásluhou stredajšieho víťazstva dostala pred svojho stredajšieho súpera.

Tisport extraliga - 44. kolo
HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 4:6 (2:1, 1:3, 1:2)
Góly: 3. Adamský (DRAVECKÝ), 5. Wolski (GERNÁT), 39. Kovarčík, 58. Ružička  - 15. SKALICKÝ, 26. Zohorna, 27. Najman, 30. Zbořil, 57. Bicevskis, 60. LUNTER

HC Rytíři Kladno - PSG Berani Zlín 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Góly: 16. Nash, 44. Jágr  – 29. Dufek, 33. Ondráček, 43. Kubiš

HC Kometa Brno – HC Vítkovice Ridera 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Góly: 14 Zaťovič, 26. Horký – 5. Schleiss, 6. Roman, 32. Werbik, 45. Hruška (ŠIŠOVSKÝ), 59.Lakatoš

HC Bílí Tygři Liberec – HC Verva Litvínov 5:4 pp (2:1, 1:1, 1:2-1:0)
Góly: 28. a 57. a 65 Birner(na posledný gól prihrával L. HUDÁČEK), 5. Šmíd, 14. Bulíř – 39. a 50. Pospíšil 20. Petružálek, 52. Lukeš

HC Sparta Praha – HK Mountfiled Hradec Králové 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Góly: 4. Řepík (SUKEĽ), 47. SUKEĽ – 30. a 44. Klima, 40. Perret,

Viac o téme: HC Sparta Praha Peter Šišovský Matúš Sukeľ
  • Zdroj: TASR, športky