Guľa bude trénovať rovnakého hráča už v treťom klube: Do Plzne prichádza Argentínčan Diáz

Slovenský tréner futbalistov českého klubu Viktoria Plzeň Adrián GuľaSlovenský tréner futbalistov českého klubu Viktoria Plzeň Adrián Guľa Zdroj: Profimedia

PLZEŇ - V tíme českého futbalového vicemajstra Viktoria Plzeň bude počas jarnej časti ligy pôsobiť argentínsky stredopoliar Iván Díaz, ktorý doteraz obliekal dres MŠK Žilina. Diáz prichádza do Plzne na polročné hosťovanie s možnou následnou opciou.

Portál novinky.cz informuje, že 27-ročný futbalista, ktorý v mládežníckych kategóriách hrával za River Plate i grécky Panathinaikos Atény, sa vo štvrtok pripojí k tímu. "Verím, že pomôže zvýšiť konkurenciu v tíme," uviedol na margo novej posily slovenský tréner Viktorie Plzeň Adrián Guľa. Diáza veľmi dobre pozná, je to už tretíkrát, čo Diáz prichádza do klubu, ktorý trénuje. Od roku 2012 pôsobili spolu v Trenčíne, v roku 2016 si Diáza po jeho krátkom pôsobení v Argentíne stiahol Guľa do Žiliny. "Viktoria je špičkový klub, urobím všetko preto, aby som sa v nej presadil, " uviedol Diáz pre české médiá.

Ivan Santiago Diaz a Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA - Silvia Turcerová

U "viktoriánov" bude nosiť dres s číslom 6, teda bude mať rovnaké číslo ako slovenský stredopoliar Roman Procházka, ktorý počas zimnej prestávky odišiel z Plzne do poľského Górniku Zabrze. Plzeň odštartuje jarnú časť sezóny v nedeľu 16. februára na ihrisku Opavy.

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň Adrián Guľa
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy