Nestačilo ani 33 es či forma z Australian Open: Finalistu grandslamu zastavil kórejský vlak!

Miloš Raonič
Miloš Raonič Zdroj: SITA/AP/Andy Wong

NEW YORK - Kanadský tenista Miloš Raonič nečakane vypadol na turnaji v New Yorku hneď v druhom kole, v ktorom bol nad jeho sily kórejský hráč Kwon Sun-u. 22-ročný Ázijčan vyhral 7:6, 6:7, 6:4 a získal doteraz najcennejší skalp kariéry. Druhého nasadeného hráča, ktorý mal na úvod turnaja voľný los, nezachránilo ani 33 es.

Raonič sa vrátil na kurty prvý raz od štvrťfinálovej prehry s Djokovičom na Australian Open a rozbehnutého Kwon Sun-ua nedokázal zastaviť. Kórejský tenista postúpil za posledný rok v rebríčku o viac než 150 miest a aktuálne je na 84. priečke. Raoniča porazil za dve a pol hodiny a štvrťfinále si zahrá druhý turnaj po sebe. Minulý týždeň sa mu darilo i v indickom Puné, kde dosiahol rovnakú fázu.

Viac o téme: Miloš Raonič ATP New York Kwon Sun-u