Výrazný nárast slovenských šancí? Neistí Španieli, najlepšia hráčka ich zatiaľ drží v šachu

Anabel Medinová GarriguesováAnabel Medinová Garriguesová Zdroj: SITA/AP/Lee Jin-man

MADRID - Kapitánka španielskeho fedcupového tímu Anabel Medinová Garriguesová verí, že na finálovom turnaji v Budapešti bude mať k dispozícii aj najlepšiu singlistku Garbine Muguruzovú Blancovú. Španielky budú spoločne s Američankami súperkami slovenských tenistiek v základnej C-skupine. Do semifinále postúpia víťazi štyroch trojčlenných grúp.

Muguruzová nenastúpila v kvalifikačnom dueli svetovej skupiny proti Japonsku, v ktorom Medinovej zverenky zdolali v Murcii Japonsko 3:1. "V Budapešti v apríli počítam aj s Garbine. V minulosti nám už neraz pomohla v dôležitých zápasoch, je to naša jednotka a Fed Cup hrá rada. Ak nastúpi, sila nášho tímu rapídne stúpne," povedala Medinová pre španielske médiá na adresu finalistky tohtoročného Australian Open.

V Budapešti sa rovnako ako v Murcii bude hrať na antuke. Medinová dúfa, že to španielske družstvo zužitkuje. "Naše dievčatá vyrastali na antuke, je to ich obľúbený povrch. V Budapešti sa zíde mimoriadne silná konkurencia, no máme tím na to, aby sme mohli pomýšľať na tie najvyššie ciele. Nový formát Pohára federácie sa mi osobne pozdáva a myslím si, že je atraktívny aj pre fanúšikov," dodala šéfka španielskej lavičky.

So Španielkami majú Slovenky priaznivú bilanciu 2:0. V roku 2002 ich zdolali vo finále prestížnej súťaže na harde v Maspalomase 3:1. Hlavnou strojkyňou víťazstva bola Daniela Hantuchová, ktorá vyhrala obe dvojhry, tretí bod pridala Janette Husárová. V roku 2012 triumfoval tím súčasného fedcupového kapitána Mateja Liptáka na antuke v Marbelle 3:2. O dva body sa postarala Dominika Cibulková, rozhodujúci vybojovala Hantuchová.  

Viac o téme: Španielsko Garbine Muguruzová Fed Cup 2020 Anabel Medinová Garriguesová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Lee Jin-man
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články