Hviezda Liverpoolu v nominácii Egypta na olympiádu: Nemôžeme ho prinútiť, aby sa zúčastnil hier

Jürgen Klopp a Mohamed Salah oslavujú víťazstvo
Jürgen Klopp a Mohamed Salah oslavujú víťazstvo

BRATISLAVA - Olympijský turnaj vo futbale sa už tradične hrá odlišným spôsobom než ostatné medzinárodné podujatia. Pod piatimi kruhmi totiž môžu jednotlivé výbery nastúpiť iba s troma hráčmi, ktorí majú viac než 23 rokov. V prípade reprezentácie Egypta má jedno z troch miest rezervované 27-ročný útočník Mohamed Salah, ktorý je lídrom seniorského národného mužstva. Jeho účasť však nie je istá a musí ju potvrdiť nielen samotný hráč, ale aj jeho klubový zamestnávateľ FC Liverpool.

Finále olympijského turnaja v japonskom Tokiu je naplánované na 8. augusta, no v ten istý deň sa začína aj nová sezóna anglickej Premier League. Je tak možné, že pokiaľ by Liverpool uvoľnil Salaha, musel by sa bez neho zaobísť v úvode sezóny 2020/2021. "Nemôžeme Salaha prinútiť, aby sa zúčastnil hier. Rozhodovať bude o tom on, jeho klub Liverpool a tréner Jürgen Klopp. Vybrali sme ho do 50-člennej nominácie a záverečný 18-členný káder oznámime v júni," povedal tréner egyptského tímu na OH Shawky Gharib, cituje ho aj portál BBC.

Mohamed Salah sa v predošlej sezóne Premier League stal spolu so svojim senegalským spoluhráčom Sadiom Maném najlepším strelcom súťaže. Tešil sa z triumfu v Lige majstrov a aj vďaka jeho štrnástim gólom Liverpool v tejto ligovej sezóne jasne kráča za majstrovským titulom. V národnom drese debutoval ako hráč A-tímu 3. septembra 2011 a v 67 dueloch strelil 41 gólov. Salah už má aj skúsenosti s olympijským futbalovým turnajom. V Londýne 2012 pomohol Egyptu ku konečnému ôsmemu miestu, pričom v základnej skupine skóroval do siete Brazílie, Nového Zélandu i Bieloruska.


Tagy: FC Liverpool Mohamed Salah

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Rui Vieira

DISKUSIA