Hudáčkov spoluhráč zažil zápas ako hrom: Toto sa ešte nikomu v českej lige nepodarilo!

Ladislav ŠmídLadislav Šmíd Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA - Český obranca Ladislav Šmíd vytvoril nový rekord v českej najvyššej hokejovej súťaži. V stredajšom zápase proti Litvínovu, ktorý jeho Liberec vyhral 5:4 po predĺžení, strávil na ľadovej ploche 35:45 min, čo sa v základnej časti tamojšej extraligy ešte nikomu nepodarilo. Navyše, svoj obdivuhodný výkon korunoval nielen otváracím gólom stretnutia, ale štyri sekundy pred koncom predĺženia sa asistenciou podieľal na víťaznom presnom zásahu Michala Birnera.

Vysoký ice-time nie je v prípade 34-ročného obrancu ničím výnimočným. V tejto sezóne už štyrikrát odohral viac než 32:45 min a v štatistike času stráveného na ľadovej ploche v zápase základnej časti českej ligy mu patria štyri z piatich najlepších výkonov. Ešte do začiatku aktuálneho ročníka držal rekord obranca Matěj Stříteský. Ten v roku 2016 odohral za Mladú Boleslav proti Hradcu Králové 33:32 min. Šmíd ho však už medzitým dvakrát stihol prekonať. Na jeho novom rekorde sa podpísal aj fakt, že takmer dvanásť minút strávil na ľade v presilovkách a oslabeniach.

Zápasy play-off sa v českej extralige v prípade nerozhodného skóre po 60 minút rozhodujú tzv. zlatým gólom. V týchto prípadoch majú hráči šancu odobrať najviac minút. Rekordérom v tomto smere je obranca Martin Ševc, ktorý v šiestom finálovom zápase sezóny 2015/2016 proti pražskej Sparte odohral 40 minút a sedem sekúnd. Aj v tomto rebríčku je Šmíd vysoko, konkrétne na piatom mieste. Deviatka draftu NHL z roku 2004 a niekdajší hráč Edmonotonu či Calgary strávil na ľade v minuloročnom zápase play-off proti Třincu 36:54 min.

Viac o téme: Ladislav Šmíd HC Bílí Tygři Liberec