Fanúšik im odkázal vyše sedem miliónov: Neuveriteľný príbeh vernosti, lásky a oddanosti z Česka!

Fanúšikovia Bohemians 1905
Fanúšikovia Bohemians 1905

PRAHA - Majetok za viac ako sedem miliónov českých korún odkázal futbalovému klubu Bohemians 1905 jeho dlhoročný fanúšik, ktorý pred rokom podľahol v 71 rokoch zákernej chorobe. Pražský klub dnes o dare Jána Houdka informoval na svojom webe.

"Chcel by som ho spoznať, poďakovať mu, žiaľ osud to nechcel a nedovolil nám to," uviedol riaditeľ "klokanov" Darek Jakubowicz. "To najmenej, čo pre neho teraz môžeme urobiť, je postarať sa o dôstojnú rozlúčku. Je to neuveriteľný príbeh vernosti, lásky a oddanosti ku klubu, k Bohemke," dodal.

Houdkov dar prekvapil nielen jeho. "Keď som behal po bankách, vybavoval prepisy účtu, tak sa nikdy nestretli s tým, že by niekto niečo odkázal spoločnosti. Väčšinou sa niečo odkazuje fyzickým osobám, ale nie spoločnosti," vyhlásil Jakubowicz na tlačovej konferencii pred štartom jarnej časti prvej ligy.

"Klokani" zatiaľ nevedia, ako s majetkom naložia. "To sme ešte neriešili. Dedičstvo sa do firmy dá vložiť jedným spôsobom, a to navýšením základného imania," vysvetlil Jakubowicz.


Tagy: Bohemians 1905 Ján Houdek Darek Jakubowicz

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
facebook.com/bohemi1905; Video: YouTube/Bohemka TV

DISKUSIA