VIDEO Chára zareagoval na dojemnú výzvu Cibulkovej: Pomôžme spoločne malému bojovníkovi Riškovi

Zdeno Chára
Zdeno Chára

BOSTON - Niekdajšia slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková prišla s dojemnou prosbou, v ktorej okrem všetkých ľudí s dobrým srdcom vyzvala aj slovenské legendárne hokejové trio Zdeno Chára, Marián Hossa a Marián Gáborík k pomoci pre malého Riška. Ten bojuje s vážnym ochorením, ktorého liečba je možná len v Bostone a reakcia kapitána miestnych Bruins na seba nenechala dlho čakať.

"Som hrdý Slovák a viem, ako môžeme byť spolu podporní a veľkorysí, ako komunita na Slovensku. Všetci ste mi mnohokrát pomohli vašou podporou prejsť cez ťažké chvíle. Teraz by som vás chcel požiadať, aby ste túto podporu rozšírili o ďalšieho malého bojovníka na Slovensku, RIŠKA," začal emotívny prejav na sociálnej sieti Big Z. 


"Riško je bojovník a každý deň bojuje o svoj život. Riško a jeho rodičia veria v liečbu, ktorá je v Bostone. Spoločne Riškovi pomôžme pri liečbe, ktorú tak súrne potrebuje. Pripojte sa ku mne a podporte ho," zakončil svoj príspevok Chára, ktorý vyzval všetkých dobrých ľudí k pomoci a pridal aj link pre podporu malého bojovníka. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Being a Bruin for so long, I’ve seen how supportive and generous the community of Boston can be. You have all helped me through so many battles and challenges, and I would like to ask for you to extend that support to a little warrior back in Slovakia, Risko. Risko is a fighter and is battling for his life every day. Risko and his parents have put their faith in a treatment that happens to be here in Boston. Together, we can help Risko receive the treatment that he needs. Please join me in supporting him by clicking one of the charitable donation links that are in my bio. Som hrdý Slovák a viem, ako môžeme byť spolu podporní a veľkorysí, ako komunita na Slovensku. Všetci ste mi mnohokrát pomohli vašou podporou prejsť cez ťažké chvíle. Teraz by som vás chcel požiadať, aby ste túto podporu rozšírili o ďalšieho malého bojovníka na Slovensku, RIŠKA. Riško je bojovník a každý deň bojuje o svoj život. Riško a jeho rodičia veria v liečbu, ktorá je v Bostone. Spoločne Riškovi pomôžme pri liečbe, ktorú tak súrne potrebuje. Pripojte sa ku mne a podporte ho tu: https://www.ludialudom.sk/vyzvy/7135

Príspevok, ktorý zdieľa Zdeno Chara (@zeechara33),

Kapitán Bostonu dnes dostal od vedenia NHL pokutu 5000 amerických dolárov za zákrok na útočníka Montrealu Canadiens Brendana Gallaghera, čo je najvyššia možná pokuta v rámci platnej kolektívnej zmluvy. Slovenský obor sa ocitol v strete s protihráčom v druhej tretine stredajšieho duelu v čase 5:38. Z konfrontácie obišli priamo v zápase s trestom obaja. Chára dostal dve trestné minúty za krosček a Gallagher za hrubosť. Boston vyhral 4:1.


Tagy: Dominika Cibulková Zdeno Chára Riško

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky, TASR
Foto:
profimedia.sk; Video: Instagram - Zdeno Chára

DISKUSIA