VIDEO Čarovný taliansky večer podľa nôt pána Galla, nekonečný triler v bostonskej TD Garden

Danilo GallinariDanilo Gallinari Zdroj: SITA/AP/Matthew Hinton

NEW ORLEANS - Hviezdny nováčik Zion Williamson si znovu vylepšil osobné strelecké maximum v NBA, jeho 32 bodov ale vyšlo navnivoč, pretože New Orleans prehralo s Oklahomou 118:123. V druhom zápase nočného programu a posledného hracieho dňa pred prestávkou na Zápas hviezd zvíťazil Boston nad Los Angeles Clippers 141:133 po druhom predĺžení.

Domáci New Orleans išli do zápasu bez svojho najlepšieho strelca Brandona Ingrama, a preto sa ešte väčšmi spoliehali na Williamsona. Ten po druhý raz za sebou prekonal hranicu 30 bodov a o jeden vylepšil svoj rekord. Ešte v štvrtej štvrtine dostal Pelicans do vedenia, ale potom prišla pasáž, kedy behom 33 sekúnd stratil loptu, nechal sa zblokovať a nepremenil strelu, vďaka čomu Oklahoma vzala opraty do rúk, situáciu využila k udržaniu vedenia a následnému víťazstvu. O to sa postaral Danilo Gallinari. Taliansky strelec zaznamenal 29 bodov, z toho 11 v posledných piatich minútach.

"Na konci sme cítili, že hráme najlepší možný basketbal. A to bola Gallova noc. Dnes bol zabijakom," povedal Chris Paul, autor 14 bodov a 12 asistencií. V zápase dal prvú trojku v sedemročnej kariére pivot Steven Adams. A to nie hocijakú, pretože sa trafil z vlastnej polovice ihriska zároveň s polčasovým klaksónom. "Dopoludnia som s úplne rovnakou strelou vyhral súťaž na tréningu," prezradil Adams.

Dráma nad drámu v TD Garden

Veľký triler sa odohral v Bostone, kde domáci Celtics zviedli bitku s LA Clippers. Ani jeden z tímov neodskočil na viac ako 10 bodov a oba celky mali k výhre veľmi blízko. Boston v základnej hracej dobe, v ktorej šiel do poslednej minúty s trojbodovým vedením, ale potom neubránil novú posilu Clippers Marcusa Morrisa, ktorý trojkou zariadil predĺženie.

V ňom viedli Clippers už o štyri body, ale neudržali šancu na výhru. Naopak Jayson Tatum dvomi košmi zaistil 24 sekúnd pred koncom trojbodové vedenie pre Celtics. Hostia z LA však opäť zvládli akciu za tri body, tentokrát zásluhou Landryho Shameta, a bolo z toho druhé predĺženie.

To už suverénnym spôsobom ovládli 17-násobní šampióni NBA, posledné tri minúty vyhrali 11:3. Najprv Tatum zavŕšil svojich 39 bodov dôležitým nájazdom a potom výhru spečatil Gordon Hayward, autor double-double za 21 bodov a 13 doskokov. Marcus Smart zaťažil kôš Clippers 31 bodmi.

Na druhej strane Clippers bol viditeľný najmä Lou Williams, ktorý zaujal miesto Paula Georgea. Ten musel odstúpiť zo zápasu už v duhej štvrtine so svalovým zranením. Kawhi Leonard mal 28 bodov a 11 doskokov. Boston vyhral siedmykrát za sebou a ôsmy raz z posledných deviatich zápasov.

5 najpozoruhodnejších akcií štvrtkového večera:

sumáre:
BOSTON CELTICS - LOS ANGELES CLIPPERS 141:133 pp (30:32, 30:26, 31:29, 23:27 - 13:13, 14:6)
Najviac bodov: Tatum 39, Smart 31, Hayward 21 (13 doskokov) - L. Williams 35, Leonard 26 (11 doskokov), Harrell 24 (13 doskokov)

NEW ORLEANS PELICANS - OKLAHOMA CITY THUNDER 118:123 (30:29, 28:37, 35:32, 25:25)
Najviac bodov: Williamson 32, Redick 24, Ball 16 - Gallinari 29, Schröder 22, Gilgeous-Alexander 17

Viac o téme: NBA Chris Paul Paul George Boston Celtics New Orleans Pelicans Los Angeles Clippers Gordon Hayward Kawhi Leonard Oklahoma City Thunder Steven Adams Marcus Smart Lou Williams Jayson Tatum Danilo Gallinari Brandon Ingram Zion Williams
  • Zdroj: ČTK, TASR