Krásne gesto futbalistov Žiliny na pomoc chorému Riškovi: Samotná iniciatíva prišla zo šatne

Žilinčania v príprave pred jarnou časťou Fortuna ligy 2019/20
Žilinčania v príprave pred jarnou časťou Fortuna ligy 2019/20

ŽILINA - Futbalisti MŠK Žilina sa pripojili k iniciatíve "Riško, dýchaj.". Podporili tak liečbu malého chlapca Riška, ktorý trpí zriedkavým ochorením a jeho liečba je finančne veľmi náročná.

"Samotná iniciatíva prišla zo šatne, chlapci chceli okamžite malému Riškovi pomôcť. Do tejto výzvy sa zapojili viacerí známi športovci zo Slovenska a táto mimoriadna udalosť neobišla ani futbalový klub MŠK Žilina. Preto sme sa rozhodli vyzbierané vstupné z nedeľného zápasu proti Zlatým Moravciam darovať malému Riškovi," povedal pre klubový web mediálny manažér "šošonov" Martin Kollár.

Výzvu klub zverejnil aj na svojej oficiálnej stránke, kde pripojil aj odkaz, cez ktorý sa môžu dostať k informáciám o prípadnej pomoci aj fanúšikovia. "Samotní hráči ešte budú organizovať dražby cez svoje sociálne siete a rovnako prisľúbili, že sa v prípade výhry v najbližšom zápase vzdajú svojich prémií v prospech Riška. Budeme veľmi radi, keď sa k nám pridajú nielen futbalové, ale aj iné slovenské kluby a spoločne ukážeme, že sa vieme spojiť pre dobrú vec," doplnil Kollár.


Tagy: MŠK Žilina Riško

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Erika Ďurčová

DISKUSIA