Český hrdina prehovoril o fantastickom bronze: Hovoril som si, tak to tu máš a ukáž sa!

Michal Krčmář
Michal Krčmář

BRATISLAVA - Na minuloročných majstrovstvách sveta v biatlone česká výprava medailu nezískala. O dvanásť mesiacov neskôr si však v talianskej Anterselve napravila reputáciu hneď v úvodnej disciplíne, keď v miešanej štafete na 4 x 6 km vybojovala nečakaný bronz. Finišmanom českej štafety bol 29-ročný Michal Krčmář, ktorý napriek tlaku zo strany Ukrajiny či Nemecka dokázal udržať medailový stupienok.

"Šampionát sa nemohol začať lepšie. Je to pekné. Zažiť tieto pocity v tímových pretekoch je niečo iné. Teraz som mal zodpovednosť za celý tím a bol som šialene nervózny. V piatok, my muži, nemáme preteky, môžeme si tú eufóriu poriadne užiť a potom bojovať ďalej. Šampionát je ešte dlhý, ale v tejto chvíli je to super a každému takýto výsledok pomôže," povedal Krčmář pre web idnes.cz.

Pred záverečnou streľbou mal pred konkurentmi drobný náskok a napriek jednému dobíjaniu situáciu ustál. "Keď som prišiel na strelnicu, všetko to zo mňa spadlo. Hovoril som si: 'Celý čas chceš bojovať o medaily, tak to tu máš a ukáž sa.' Keď som odchádzal zo stojky a videl som na obrazovke, že Pidručnyj ide na trestné kolo a Doll ešte dobíja, vedel som, že pokiaľ nespadnem, tak to vyjde," skonštatoval rodák z mesta Vrchlabí.

Zaujímavosťou je, že Krčmář dlho nevedel o tom, že česká štafeta ašpiruje na medailové umiestnenie. "Vždy, keď idem štvrtý úsek, tak si na telefóne alebo v zahrievacej miestnosti pozriem prvé dve streľby a potom sa idem pripravovať. V Anterselve je tréningový okruh ďaleko, takže som vôbec nevedel, ako sa preteky vyvíjajú. Sústredil som sa iba na to, aby som bol pripravený. Chcel som si odviesť svoju prácu a bolo mi jedno, či budeme ôsmi alebo tretí," povedal Krčmár.

Pre "Bimba", ako znie Krčmářová prezývka, je to prvá medaila z majstrovstiev sveta. Nejde však o najväčší úspech v jeho doterajšej kariére. "Ospravedlňujem sa tímu, ale striebro zo ZOH 2018 radím ešte vyššie. Olympiáda je raz za štyri roky a nervozita je tam predsa len väčšia. MS sa opakujú a tých šancí je oveľa viac - preto je pre mňa olympijská medaila cennejšia," dodal Krčmář.


Tagy: Michal Krčmář

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Matthias Schrader

DISKUSIA