Nitra reaguje na vysoký počet legionárov: Klub opúšťa skúsený český gólman

Na snímke brankár Nitry Miroslav Hanuljak
Na snímke brankár Nitry Miroslav Hanuljak

BRATISLAVA - Český hokejový brankár Miroslav Hanuljak krátko pred koncom základnej časti slovenskej najvyššej súťaže Tipsport ligy opúšťa HK Nitra. "Corgoni" zareagovali na vysoký počet legionárov v kádri a skúseného gólmana uvoľnili do druhej najvyššej nemeckej ligy DEL 2, kde bude pôsobiť v tíme Lausitzer Füchse. Informoval o tom oficiálny web nitrianskeho klubu.

"Vedenie HK Nitra sa rozhodlo uvoľniť z klubu brankára Miroslava Hanuljaka. Klub akceptoval ponuku z druhej nemeckej ligy, v ktorej si bude Hanuljak obliekať dres tímu Lausitzer Füchse. Príčinou odchodu je fakt, že príchodom Krisa Versteega bude mať Nitra osem legionárov a do zápasu ich môže zasiahnuť iba sedem. Mirovi by sme chceli veľmi pekne poďakovať za jeho služby, ktoré pre Nitru odviedol počas dvoch sezón. Zároveň mu prajeme úspešné pôsobenie v Nemecku," uvádza sa v oficiálnom stanovisku.

Tridsaťpäťročný rodák z Mosta odchytal v Nitre v aktuálnej sezóne 21 zápasov s úspešnosťou zákrokov 91,6 % a priemerne na jeden duel inkasoval 2,16 gólu. Hanuljak prišiel do mesta pod Zoborom v závere minulej sezóny a s mužstvom postúpil do finále play-off. V minulosti nastupoval prevažne v Česku a jeden ročník strávil v nemeckom druholigovom Freiburgu. Úlohu brankárskej jednotky v Nitre by mal po jeho odchode zastávať Juraj Šimboch.


Tagy: HK Nitra Miroslav Hanuljak

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Dušan Hein

DISKUSIA