Bývalý hráč PSG to povedal bez servítky: Tuchel je najhorší tréner od príchodu katarských majiteľov!

Thomas Tuchel a Kylian Mbappé po zápase
Thomas Tuchel a Kylian Mbappé po zápase

BRATISLAVA - Niekdajšiemu francúzskemu reprezentantovi Luisovi Fernándezovi sa nepozdáva účinkovanie kouča Thomasa Tuchela na lavičke Paríža St. Germain. Už 60-ročný rodák zo španielskej Andalúzie, ktorý pod Eiffelovkou prežil väčšinu hráčskej kariéry (1978-1986) a neskôr v klube pôsobil aj ako tréner, tvrdí, že Nemec má ďaleko k najlepším kormidelníkom na "starom kontinente".

Fernández si tiež myslí, že od Tuchelovho predvlaňajšieho príchodu nedošlo k zlepšeniu mužstva St. Germain. Vyčíta mu aj časté zmeny v systéme hry, čo hráčom podľa neho neprináša žiadny úžitok.

"Odkedy do Paríža prišli katarskí vlastníci, Thomas Tuchel je najhorší tréner, akého mužstvo St. Germain malo. Pri pohľade na výsledky ide o trénera, ktorý to ani trochu nezlepšil," povedal majster Európy 1984 a bronzový medailista z MS 1986 pre nemecký denník Bild.

Tuchel dostal v parížskom klube od náročných majiteľov na čele s prezidentom Nasserom Al-Khelaifim úlohu v podobe postupu do finále Ligy majstrov. Fernández má však pochybnosti, či sa to súčasnému tímu PSG môže podariť, zvlášť po minulosezónnom "boľavom" osemfinálovom vypadnutí s Manchestrom United (2:0 vonku, 1:3 v domácej odvete, pozn.).

"Uvidíme, či budú vedieť prekonať túto traumu v blížiacom sa osemfinále s Dortmundom. Vypadnutie s Manchestrom United zanechalo dosť veľkú jazvu a Tuchel má navyše ďaleko k veľkým trénerom ako Carlo Ancelotti, Pep Guardiola či Jürgen Klopp," dodal Fernández.


Tagy: Paríž Saint-Germain Thomas Tuchel Luis Fernández

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Michel Euler

DISKUSIA