VIDEO Vlhovú o triumf obrala 18-ročná austrálska kométa: Dala nádhernú jazdu, dnes bola lepšia

Petra Vlhová a Alice Robinsonová na pódiu
Petra Vlhová a Alice Robinsonová na pódiu

KRANJSKA GORA - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila druhé miesto v sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára v Kranjskej Gore. V Slovinsku ju o 34 stotín sekundy predbehla víťazná Novozélanďanka Alice Robinsonová, tretie skončili s odstupom 1,59 sekundy spoločne domáca Meta Hrovatová a Švajčiarka Wendy Holdenerová.

Dvadsaťštyriročná slovenská reprezentantka bojovala o štrnáste prvenstvo na podujatiach SP, ale napokon z toho bolo premiérové druhé miesto v tejto disciplíne. Úradujúca majsterka sveta si pripísala 34. pódiové umiestnenie v kariére, v obrovskom slalome šieste.

"Samozrejme, mrzí ma, že som si neudržala pozíciu. Ja jazdím na víťazstvo. Alice ale bola dnes lepšia. Aj v tom prvom kole urobila obrovskú chybu, len preto bola druhá. Dala ale nádhernú jazdu. Získala som nejaké body do celkového poradia, ja to ale vôbec neriešim. Druhé miesto v obráku je skvelé. Hoci, keď je človek po prvom kole na prvom mieste, chce to potvrdiť. Bohužiaľ, aj to je šport. Robila som všetko preto, aby som uspela. Prvú strminu som nešla až tak najlepšie. Snažila som sa potom ísť na maximum, ale nestačilo to," povedala Vlhová pre RTVS.

Len 18-ročná víťazka dosiahla druhý triumf v SP v kariére. Ten prvý získala v októbri v Söldene tiež v obráku. "Mám obrovskú radosť. je to super. Podmienky boli fantastické a trať perfektná. V prvom kole som urobila obrovskú chybu a vedela som, čo musím urobiť v tom druhom," povedala víťazka.


Tagy: Petra Vlhová Wendy Holdenerová Alice Robinsonová Meta Hrovatová

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA