Ďalšia cenná posila pod Tatrami: Poprad rozšíril káder o reprezentačného obrancu

Martin Chovan sa teší z gólu
Martin Chovan sa teší z gólu

POPRAD - HK Poprad má ďalšieho nového hráča v tíme. Káder momentálne piateho tímu Tipsport ligy sa rozrástol o reprezentačného obrancu Martina Chovana, ktorý pod Tatry zamieril z Detvy. Bol tam kapitán.

"Podľa bodov už bolo jasné, že Detva nemôže postúpiť do play-off a ani spadnúť na trináste miesto, takže sa Poprad ozval, že by mal záujem o moje služby a či by bolo reálne prestúpiť. Musel som sa dohodnúť s majiteľom Detvy pánom Ľuptákom, ktorý prestup schválil a aj touto cestu sa mu chcem poďakovať, že mi umožnil si o čosi predĺžiť si sezónu,” povedal po prvom tréningu v popradskom drese Martin Chovan pre oficiálny klubový portál hkpoprad.sk. “Naskytla sa nám možnosť získať kvalitného obrancu, ktorý je navyše pravák. Chceli sme doplniť káder, pretože nás čakajú náročné zápasy v krátkom slede, ktoré budú stáť dosť síl, a preto je dôležité mať široký káder,” povedal riaditeľ popradského klubu Ľudovít Jurinyi.

Martin Chovan získal jediný seniorský titul v kariére v sezóne 2014/2015, kazašskú ligu vtedy vyhral tím Ertis Pavlodar. Na Slovensku mu ligové víťazstvo v zbierke zatiaľ chýba. “Jednoznačne má Poprad veľmi dobrý tím, vysoké ambície sú na mieste, a aj to zavážilo na mojom rozhodnutí. Dúfam, že budem veľmi nápomocný," podotkol. V Kazachstane sa s ním tešili z titulu aj aktuálni spoluhráči Patrik Svitana, Róbert Huna a Richard Huna.

V najvyššej slovenskej súťaži Chovan pôsobí dlhodobo, odohral v nej 506 zápasov so ziskom 32 gólov a 125 asistencií a pozná takmer celý popradský tím. “Keďže slovenský ľad už brázdim dlhodobo, väčšinu chlapcov poznám aj osobne, stretávali sme sa v kabíne. Určite je tu dobrá partia, do ktorej sa pokúsim rýchlo zapadnúť a prispievať k dobrým výsledkom," dodal Martin Chovan.


Tagy: HK Poprad Martin Chovan HC 07 Detva

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA