VIDEO Pánikova asistencia Washingtonu nepomohla, Sekera úspešnejší ako Tatar

David Krejči v šanci v zápase proti DetroituDavid Krejči v šanci v zápase proti Detroitu Zdroj: SITA/AP Photo/Michael Dwyer

BOSTON - Piati slovenskí hokejisti zasiahli do sobotňajších zápasov NHL. Bodoval iba Richard Pánik, ale jeho Washington prehral na ľade Arizony 1:3. Slovenský útočník asistoval pri jedinom góle svojho tímu z hokejky Carla Hagelina, bola to Pánikova siedma asistencia štrnásty bod v sezóne.

Traja Slováci sa v sobotu tešili z víťazstiev. V slovenskom súboji Dallas vyhral na ľade Montrealu 4:3 po predĺžení a Andrej Sekera triumfoval nad Tomášom Tatarom. A to Montreal viedol v 29. min 3:0 a zdalo sa, že preruší sériu prehier. Lenže do konca druhej tretiny hostia znížili na 2:3 a v 50. min Blake Comeau vyrovnal. V predĺžení rozhodol o triumfe Dallasu prebudený strelec Tyler Seguin. Po 17-zápasovej gólovej odmlke strelil tretí gól v druhom zápase, z toho boli dva víťazné.

"Keď sa snažíte, odmena sa dostaví. Seguin je výborný hráč aj bez toho, aby strieľal góly. Všímam si už niekoľko týždňov, ako nám pomáha v ofenzíve. Teraz prišli jeho góly, ale aj bez nich to je veľký hráč. Hrá s veľkou vášňou, ide príkladom," povedal tréner Dallasu Rick Bowness o Seguinovi.

Tyler Seguin oslavuje s Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Graham Hughes/The Canadian Press

Montreal prehral štvrtýkrát v sérii a v tabuľke Východnej konferencie mu chýba 9 bodov na druhú pozíciu s voľnou kartou do play-off. Na druhej strane Dallas uspel deviatykrát v sezóne v zápase, v ktorom po dvoch tretinách viedol jeho súper. A to je rekordné číslo v aktuálnom súťažnom ročníku. Obranca Sekera vo víťaznom tíme odohral 16:25 min s bilanciou 2 strely, 1 zablokovaná strela, 1 plusový bod. Na druhej strane Tatar počas vyše 14 a pol minúty na ľade trikrát vystrelil na bránku súpera a skončil s mínuskou.

"Bolo tam pár odrazov puku, ktoré sa priklonili na stranu súpera, ale nezvesili sme hlavy. Neznepokojovali sme sa, lebo sme verili v náš herný systém. Na začiatku bol súper lepší, ale potom sme odviedli výbornú robotu," uviedol brankár Dallasu Ben Bishop.

V súboji posledného tímu tabuľky Detroitu s lídrom NHL Bostonom sa tentoraz prekvapenie nekonalo. Pred šiestimi dňami Bruins prehrali na ľade Red Wings 1:3, ale tentoraz im odplatili prehru výsledkom 4:1. "Medvede" vyhrali ôsmy z ostatných deviatich zápasov a ich kanonier David Pastrňák trafil po štyridsiaty druhý raz v sezóne.

Jeho gólu na 4:1 predchádzala parádna akcia Brada Marchanda. Ten dovŕšil päťdesiatku asistencií v tomto súťažnom ročníku. Kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral 21:26 min s výkazom 2 strely na bránku, 2 "hity", 1 zablokovaná strela, 2 plusové body. "Je pozitívne vidieť, že sme vo svojich výkonoch konzistentní," glosoval tréner Bostonu Bruce Cassidy po svojom dvojstom víťazstve v NHL.

Valtteri Filppula a Jeremy Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP Photo/Michael Dwyer

Suverénne najlepšiu formu v NHL majú hráči Tampy Bay. Lightning dovŕšili desiatku zápasov s víťazstvom na konci, ked zdolali Philadelphiu Flyers 5:3. Brankár Andrej Vasilevskij vďaka 30 zákrokom bodoval v dvadsiatom prvom zápase za sebou, z nich bolo 19 víťazných. "Lepšie je víťaziť ako prehrávať, že? Všetci si pamätáme, čo sa nám stalo v play-off pred rokom. Teraz sa snažíme koncentrovať na každý zápas, aby sme sa neskôr tomu vyhli," uviedol Vasilevskij pre nhl.com.

Slovenský obranca v službách Tampy Bay Erik Černák odohral 20:10 min a pripísal si až sedem bodyčekov, najviac spomedzi všetkých hráčov. Na jeho konto pribudli aj dve zablokované strely a tri plusové body ako aj 10-minútový osobný trest za nešportové správanie na konci druhej tretiny. "Nechceme vidieť takéto hlúpe tresty, boli by sme radšej, keby bol Erik na ľade. Stojíme však jeden za druhým v šatni a tak to bude aj naďalej," vyhlásil kapitán Tampy Bay Steven Stamkos pre portál tampabay.com.

BOSTON BRUINS - DETROIT RED WINGS 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Góly: 29. McAvoy, 30. Bergeron (Marchand), 33. Coyle (McAvoy, Heinen), 54. Pastrňák (Marchand) - 4. Helm. Brankári: Rask - Bernier, strely na bránku: 41:26, 17.850 divákov.

ST. LOUIS BLUES - NASHVILLE PREDATORS 3:4 (0:2, 3:1, 0:1)
Góly: 25. Sanford (Blais, Thomas), 27. Schwartz (Schenn, Perron), 31. Steen (Kyrou, Bozak) - 7. Arvidsson (Granlund, Johansen), 13. Duchene (Forsberg, Turris), 25. Turris (Duchene, Hamhuis), 44. Granlund (Josi, Turris). Brankári: Allen - Saros, strely na bránku: 26:27, 18.096 divákov.

FLORIDA PANTHERS - EDMONTON OILERS 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Góly: 49. Huberdeau (Ekblad, Dadonov) - 16. Larsson (Nugent-Hopkins, Yamamoto), 41. Draisaitl (Yamamoto, Nugent-Hopkins), 59. Nurse, 60. Yamamoto (Draisaitl). Brankári: Montembeault - Koskinen, strely na bránku: 34:29, 15.069 divákov.

TAMPA BAY LIGHTNING - PHILADELPHIA FLYERS 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)
Góly: 4. Killorn (Shattenkirk, Sergačov), 15. Paquette (Johnson, Maroon), 23. Verhaeghe (Hedman, Gourde), 53. Point (Stamkos, Kučerov), 60. Kučerov (Stamkos, Hedman) - 29. Provorov (Giroux, Couturier), 56. van Riemsdyk (Niskanen, Sanheim), 57. Giroux (Provorov, Konecny). Brankári: Vasilevskij - Hart, strely na bránku: 24:33, 19.092 divákov.

MINNESOTA WILD - SAN JOSE SHARKS 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 44. Gambrell (Burns, Suomela), 60. M. Karlsson (Goodrow, Vlasic). Brankári: Stalock - Jones, strely na bránku: 39:21, 18.611 divákov.

MONTREAL CANADIENS - DALLAS STARS 3:4 pp (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
Góly: 2. Armia (Domi, Lehkonen), 24. Weal (Suzuki, Chiarot), 27. Cousins (Mete) - 30. Janmark (Pavelski), 36. Seguin (Klingberg, Pavelski), 50. Comeau (Cogliano), 63. Seguin (Klingberg). Brankári: Price - Bishop, strely na bránku: 32:26, 21.302 divákov.

OTTAWA SENATORS - TORONTO MAPLE LEAFS 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Góly: 37. Brown (Namestnikov, Tierney), 50. Goloubef (Chabot, Tkachuk) - 5. Matthews (Hyman, Dermott), 22. Muzzin (Kerfoot, Liljegren), 32. Nylander (Tavares), 59. Marner (Matthews). Brankári: Högberg (Anderson) - Campbell, strely na bránku: 27:31, 18.544 divákov.

COLORADO AVALANCHE - LOS AGELES KINGS 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Góly: 40. Girard (Rantanen) - 15. Toffoli (Iafallo, Ryan), 60. Toffoli (Kopitar), 60. Toffoli (Kopitar, Iafallo). Brankári: Grubauer (43. Francouz) - Quick, strely na bránku: 33:23, 43.574 divákov.

ARIZONA COYOTES - WASHINGTON CAPITALS 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 28. Dvorak (Garland, Goligoski), 46. Kessel (Chychrun, Keller), 60. Crouse (Stepan, Chychrun) - 38. Hagelin (Boyd, PÁNIK). Brankári: Raanta - Holtby, strely na bránku: 30:37, 17.139 divákov.

CALGARY FLAMES - CHICAGO BLACKHAWKS 4:8 (2:2, 1:4, 1:2)
Góly: 3. Bennett (Dubé, Lucic), 13. Bennett (Dubé, Kylington), 31. Lindholm (Gaudreau, Kylington), 55. Lindholm (Gaudreau, Tkachuk) - 1. Toews (Kubalík, Koekkoek), 10. Kubalík (Toews, Kane), 25. Saad (Kane, Gustafsson), 26. Nylander, 38. DeBrincat (Strome, Dach), 39. Nylander (Highmore), 57. Kane (Toews), 59. Dach (Caggiula, Murphy). Brankári: Rittich (26. Talbot) - Lehner, strely na bránku: 42:28, 19.231 divákov.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - NEW YORK ISLANDERS 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 40. Smith (Marchessault, Schmidt). Brankári: FLeury - Varlamov, strely na bránku: 43:19, 18.444 divákov.

Viac o téme: Washington Capitals Andrej Sekera Zdeno Chára Richard Pánik Detroit Red Wings Tomáš Tatar Boston Bruins Dallas Stars Montreal Canadiens Los Angeles Kings Tyler Seguin Tyler Toffoli