VIDEO Šialený záver v Kranjskej Gore! Športová katastrofa švédskej bojovníčky, Vlhová s ďalším triumfom

Petra Vlhová
Petra Vlhová

KRANJSKA GORA - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zvíťazila v nedeľňajšom slalome Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore. Pripísala si tak ôsme prvenstvo v slalome v kariére a štrnáste celkovo. Vďaka zisku sto bodov sa dostalo na čelo priebežného hodnotenia disciplíny pred Američanku Mikaelu Shiffrinovú.

Slovenka zaznamenala súhrnný čas 1:47,56 min. Do 2. kola vstúpila zo štvrtej priečky po prvom a zajazdila najrýchlejší čas. Druhá skončila Švajčiarka Wendy Holdenerová s odstupom 0,24 sekundy, tretie miesto obsadila Rakúšanka Katharina Truppeová s mankom 0,89 sekundy.

Po prvom kole vedúca Švédka Anna Swennová-Larssonová mala na trati tesne pred koncom suverénne najlepší medzičas, no niekoľko bránok pred cieľom napokon spadla. "Je to odlišné víťazstvo, ale stále sa počíta. Prvé kolo bolo z mojej strany veľmi zlé, v druhom som zatlačila a nakoniec som mala šťastie. Chcela som vyhrať, pretože som tu mala takmer domáce publikum," povedala v oficiálnom rozhovore pre reportérku FIS Vlhová, ktorá sa zároveň stala víťazkou podujatia Zlatá líška v Kranjskej Gore, keďže v sobotňajšom obrovskom slalome bola druhá.

Slovenka v hre o veľký krištáľový glóbus

Líderka celkového poradia Svetového pohára a najlepšia slalomárka sezóny Shiffrinová v Slovinsku neštartovala z rodinných dôvodov. V hodnotení disciplíny stráca na Vlhovú 20 bodov. Vlhová triumfovala v treťom slalome za sebou. Pred Kranjskou Gorou zvíťazila aj vo Flachau a v Záhrebe. Zvyšné tri slalomové prvenstvá v sezóne má na svojom konte Shiffrinová, ktorá uspela v Levi, Killingtone a v Lienzi.    

V súboji o veľký krištáľový glóbus sa Vlhová posunula na tretiu priečku pred Talianku Martu Bassinovú. Za Shiffrinovou zaostáva o 154 bodov. Budúci víkend majú ženy v SP na programe zjazd a alpskú kombináciu vo švajčiarskej Crans-Montane. Najbližší slalom sa pôjde 8. marca v nemeckom Ofterschwangu.  
      
Výsledky slalomu SP žien v slovinskej Kranjskej Gore: 1. Petra VLHOVÁ (SR) 1:47,56 min, 2. Wendy Holdenerová (Švajč.) +0,24, 3. Katharina Truppeová (Rak.) +0,89, 4. Nina Haverová-Lösethová (Nór.) +0,99, 5. Katharina Liensbergerová (Rak.) +1,34, 6. Chiara Mairová (Rak.) +1,90, 7. Emelie Wikströmová (Švéd.) +2,32, 8. Kristin Lysdahlová (Nór.) +2,43, 9. Michelle Gisinová (Švajč.) 02,49, 10. Magdalena Fjällströmová (SWE) 02,59.

Celkové poradie v SP (po 26 z 40 súťaží): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1225 bodov, 2. Federica Brignoneová (Tal.) 1112, 3. VLHOVÁ (SR) 1071, 4. Marta Bassinová (Tal.) 711, 5. Holdenerová 703, 6. Corinne Suterová (Švajč.) 617

Poradie v slalome (po 6 z 9 súťaží): 1. VLHOVÁ 460 bodov, 2. Shiffrinová 440, 3. Liensbergerová 276, 4. Holdenerová 260, 5. Swennová-Larssonová (Švéd.) 235, 6. Haverová-Lösethová 228


Tagy: Petra Vlhová Wendy Holdenerová Kranjska Gora Anna Swennová Larssonová

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR/Martin Baumann; Video: Facebook/Šport v RTVS

DISKUSIA